Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
14-asis turas: nauji veidai įkvėpė naujiems žygiams

liepos 4

„Optibet Pirma lyga“ rengiasi trumpam atokvėpiui, bet prieš tai klubai turės atlaikyti tikrą rungtynių maratoną – vien šią savaitę komandų laukia iškart du turai. Intrigos juose netrūks, nes ir lyderių, ir autsaiderių gretose situacija keičiasi kiekviename ture. 14-asis netapo išimtimi.

Langas. Nuo liepos mėnesio „Optibet Pirmoje lygoje“ atsivėrė žaidėjų perėjimo langas. Daugelis klubų jau pirmosiomis dienomis pasinaudojo galimybe sustiprinti sudėtis arba užlopyti dėl traumų atsivėrusias spragas. Vieni lygos lyderių Alytaus „Dainava“ bei Kėdainių „Nevėžis“ prieš svarbią tarpusavio akistatą įregistravo du perspektyvius jaunuolius iš A lygos – Kauno „Hegelmann“ klubui priklausiusius gynėjus Roką Rasimavičių ir Matą Dedurą. Abu jie 14-ajame ture debiutavo naujose komandose. R.Rasimavičius Alytuje „Dainavos“ gretose lakstė visas 90 min. ir prisidėjo prie komandos pergalės. M.Dedura į aikštę žengė 46 min. ir jau po minutės pelnė vienintelį kėdainiečių įvartį. Svečių apmaudui taiklus gynėjo kirtis tik sušvelnino dzūkų pranašumą 2:1, nes iki pertraukos dusyk pasižymėjo „Dainavos“ brazilas Henrique.

Laimėję alytiškiai su 30 taškų pavijo kėdainiečius bei Kauno „Be1 NFA“ kolektyvą, ir drauge su jais mina ant kulnų pirmaujančiam Klaipėdos „Neptūnui“. Klaipėdiečiai lygos lyderių karūną susigrąžino po mėnesio pertraukos. Uostamiesčio futbolininkai savaitgalį taip pat pasitelkė aukštesniame lygyje žaidusį naujoką – Armėnijos, Rumunijos bei daugelyje A lygos ekipų užsigrūdinusį Roką Krušnauską. Puolėjas susitikime su Plungės „Babrungu“ rungtyniavo tik 24 min., bet „Neptūnas“ ir taip įrodė savo pranašumą 2:0.

Patirtis. Nesnaudžia ir antrojoje turnyro lentelės dalyje žengiantys klubai. Mažeikių „Atmosferai“ akistatoje Kretingoje su „Minija“ talkino Davydas Arlauskis. 35-erių gynėjas į Mažeikius persikėlė iš gimtųjų Telšių, kur pastaruosius šešerius metus vilkėjo „Džiugo“ ekipos marškinėliais. Per tą laiką Pirmoje ir A lygoje veteranas sužaidė per 160 rungtynių, tad jo patirtis mažeikiškiams turėtų padėti stiprinant komandos gynybą. Pagal šį žaidimo komponentą „Atmosfera“, praleidusi 24 įvarčius, yra viena silpnesnių lygos komandų. Daugiau už mažeikiškius praleido tik trys iš 16 ekipų.

D.Arlauskio pasirodymas davė efektą – mažeikiškiai „Miniją“ nugalėjo 2:0 ir pabėgo iš paskutinės vietos.

„Tie trys taškai mums yra labai vertingi. Lentelėje pakilome iš dugno ir pagaliau įmušė mūsų puolėjas. Gal jam ir kitiems vaikinams grįš pasitikėjimas, kuriuo pastaruoju metu aiškiai trūko“, – vylėsi „Atmosferos“ treneris Antanas Bulošas.

Taškų naujokai atnešė ir Kauno rajono „Garliavai“. Tiesa, japonas Tsubasa Watanabe savaitgalį su „Marijampolės City“ dar nerungtyniavo, bet iš Jonavos persikėlęs saugas Šarūnas Činikas jau 7-ąją mačo min. pelnė debiutinį įvartį. Svečiai iš Suvalkijos atsakė dviem japono Tomochika Obara rezultatyviais smūgiais, bet garliaviečių auklėtinis Lukas Jonaitis spėjo atstatyti pusiausvyrą – 2:2. „Garliava“ ir „Atmosfera“ su 9 taškais dalinasi 12-13 vietas.

Grafikas. 9 taškai liko ir Gargždų „Bangos“ dublerių sąskaitoje. Gargždiškiai paskutiniame turo susitikime sostinėje 0:3 neatsilaikė prieš Vilniaus BFA. Po tokių perstumdymų nemalonus autsaiderių vardas teko „Minijai“, bet kretingiškiai nuo artimiausio varžovo „Panevėžio“ B atsilieka vos 1 tašku bei turi vieną mačą atsargoje. Panevėžiečiai sekmadienį Kaune patampė nervus „Be1 NFA“, bet nusileido 1:2. Kitas Panevėžio klubas „Ekranas“ Vilniuje 2:0 pamokė jaunuosius žalgiriečius.

Nesėkmių seriją iki keturių iš eilės 14-ajame ture pratęsė „Šiauliai“ B. Solidžiai sezoną pradėję šiauliečiai 0:2 neprilygo Vilniaus „Riterių“ dubleriams.

„Keletą pastarųjų turų žaidėme su turnyro lyderiais. Be to, atsiliepia svarbių žaidėjų traumos. Visi jau laukiame artėjančios sezono pertraukos ir galimybės atsikvėpti“, – aiškino „Šiaulių“ B vairininkas Aurimas Mančas.

Šiauliečiams dar teks šiek tiek pakentėti, nes iki pertraukos Pirmos lygos dalyvių laukia išbandymų savaitė, per kurią bus sužaisti net du turai. Varžybų grafikas ypač įtemptas bus „Panevėžiui“ B ir BFA jaunimui, kurie, įskaitant 14-ąjį turą, per 7 dienas turės sužaisti po trejas rungtynes.