Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
20-asis turas: „Minijos“ staigmena ir suvalkiečių sugrįžimas

20-asis turas: „Minijos“ staigmena ir suvalkiečių sugrįžimas

rugpjūčio 29

„Optibet Pirmoje lygoje“ – siurprizų savaitgalis. Dvylika pergalių iš eilės, aštuoniolika iš eilės nepralaimėtų mačų – atrodė, kad Vilniaus rajono „TransINVEST“ įspūdingas žygis nesibaigs. Vis dėlto 20-ajame ture lyderiai suklupo, suteikdami bent teorinių vilčių savo persekiotojams.

Perspėjimas. „Kalbos apie aukso medalius pernelyg ankstyvos. Patikėkite, darbas dar nebaigtas ir dėl nugalętojų titulų turėsime rimtai pakovoti“, – į sveikinimus su artėjančiu „Optibet Pirmos lygos“ titulu atsakinėjo Giedrius Barevičius.

Patyręs Vilniaus rajono „TransINVEST“ klubo treneris dar prieš keletą savaičių numanė, kad jo komandos įspūdinga pergalių serija amžinai nesitęs. Pastarąjį kartą vilniečiai buvo pralaimėję tik 1-ajame ture, kai kovo 11-ąją Klaipėdoje 2:4 nusileido „Neptūnui“. Po to sekė net 16 laimėjimų ir dvi lygiosios.

Pastarosiomis savaitėmis lyderiams tenka atlaikyti vieną už kitą sunkesnius išbandymus. Neseniai „TransINVEST“ laimėjo aršų LFF taurės ketvirtfinalio mūšį su Gargždų „Banga“ bei lygoje paskutinėmis minutėmis išplėšė pergalę prieš pastebimai sustiprėjusį Vilniaus „Riterių“ B kolektyvą. Nenuostabu, kad 20-ojo turo mūšyje Kretingoje svečiams pritrūko tiek jėgų, tiek ir originalesnių sprendimų atakose. Iš pradžių vilniečiai prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą nesutramdė vikriojo japono Hiroshi Miyazawa, iš arti pelniusio vienintelį rungtynių įvartį. Įpusėjus antrajam kėliniui lyderių situaciją dar labiau komplikavo Erlando Juškos pašalinimas. Paskutinėmis akimirkomis gelbėti „TransINVEST“ puolimo metėsi ir vartininkas Serhii Melašenko, tačiau jo smūgis po kampinio skriejo pro šalį.

Atsargus. Nepaisant nesėkmės, „TransINVEST“ persvara prieš artimiausius persekiotojus vis dar yra dviženklė. Tuo tarpu „Minija“ su 36 taškais jau pasiekė trečiąjį prizininkų pakylos laiptelį. Būtų kopusi dar aukščiau, jei ne Plungės „Babrungo“ meistriškas pasirodymas Vilniuje. Žemaičiai dviejų brazilo Renano įvarčių dėka 2:1 palaužė BFA vaikinus ir turi jau 38 taškus.

„Buvome per lėti, nekėlėme problemų varžovams puldami. Jiems buvo lengva gintis“, – konstatavo BFA vairininkas Haroldas Šidlauskas.

„Dėl karščio buvo sunku išlaikyti žaidimo intensyvumą, bet padėjo aukštesnis mūsų meistriškumas, – pasakojo „Babrungo“ treneris Kęstutis Petkus, atsargiai pridurdamas: – Apie medalius kol kas negalvojame. Žiūrėsime kas bus sezono pabaigoje“.

Prie „Minijos“ šuolio prisidėjo ir Kėdainių „Nevėžis“. Į duobę patekę kėdainiečiai išvykoje netikėtai 0:2 pralaimėjo „Panevėžio“ dubleriams. Dariaus Gvildžio auklėtiniai, ilgą laiką lipę ant kulnų lyderiams, per trejas pastarąsias rungtynes iš 9 galimų taškų surinko tik vieną. Su 35 taškais „Nevėžis“ iškrito iš lyderių trejeto.

Stadionas. Kėdainiečiams į nugarą jau alsuoja ir Marijampolės „MML City“. Suvalkijos komanda išvykoje 1:0 pranoko Panevėžio „Ekraną“. Įdomu, kad gumbus vieną po kito skaičiavę marijampoliečiai, pasiekė antrą pergalę per tris pastaruosius turus ir abukart laimėjo jiems laimingame Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos stadione, dėl kurio kokybės turėjo priekaištų prieš akistatą su „Panvežiu“ B. Po šio savaitgalio „MML City“ lieka penktas, bet yra žaidęs maču mažiau. Jei marijampoliečiai laimėtų jau trečiadienį prasidedančio 21-ojo turo akistatą su „Vilniaus BFA“, potencialiai galėtų sugrįžti į lyderių trejetą.

Įkandin suvalkiečių žengia Klaipėdos „Neptūnas“ ir Kauno „Be1 NFA“, pačiupę minimalias pergales 1:0 prieš „Garliavą“ ir Vilniaus „Žalgirį“ B. Tokį pat laimėjimą pasiekė ir sostinės „Riteriai“ B, palaužę jaunuosius Kauno žalgiriečius. Kur kas rezultatyvesnę pergalę nukalė „Šiaulių“ dubleriai, 3:2 pamokę autsaiderius iš Jonavos.

Iki savaitgalio didžioji dalis komandų spės sužaisti 21-ąjį turą, o rugsėjo 2-ąją geriausi turnyro lietuviai bei legionieriai rinksis į „Optibet Pirmos lygos Žvaigždžių dieną“. Jos metu bus oficialiai atidarytas atnaujintas Visagino miesto stadionas.

20-ojo turo apžvalga (VIDEO):
https://online.futbolas.tv/asset/0a5533de-8d77-49d3-8c69-7a534c3fd2f0_D54852b