Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
23-asis turas: rekordinė pergalė įkvepia pasitikėjimo „Jonavai“

rugsėjo 28

Viską savo kelyje šluojantis viesulas, pavadinimu „Jonava“, nepasigailėjo varžovų 23-ajame Pirmos lygos ture. Likus trims turams iki finišo jonaviečiai pasiekė rekordinę sezono pergalę, bet jų konkurentai taip pat nesnaudžia.

Atsiprašymas. Kretingos „Minija“ – kovingas kolektyvas, bet 23-ajame ture tiesiog subyrėjo į šipulius. Prieš tai labai rimtai pasipriešinę kitai lyderei „Šiaulių“ ekipai, žemaičiai Jonavoje net 0:8 nusileido „Jonavos“ futbolininkams. Svečiai, didžiąją pirmojo kėlinio dalį atsilaikė be įvarčių, bet  jam baigiantis palūžo ir tris kartus ištraukė kamuolį iš savo vartų tinklo. Po pertraukos krito dar penki įvarčiai. Nors traumų ir netekčių išretinti kretingiškiai pas lyderius atvyko turėdami vos keturis atsarginius žaidėjus (tarp jų nė vieno vartininko), galutinis rezultatas vis tiek buvo pernelyg slegiantis. Neveltui, po tokių rungtynių Kretingos komanda savo oficialioje paskyroje nuoširdžiai atsiprašė sirgalių.

Tuo tarpu „Jonavos“ futbolininkai nepraleido progos pasigerinti asmeninę statistiką. Jų puolėjas Marius Ganusauskas su 18 įvarčių lieka lygos snaiperių lyderiu. Iki šiol didžiausią sezono pergalę jonaviečiai buvo pasiekę prieš Mažeikių „Atmosferą“, kai pirmajame rate namuose svečius įveikė 7:0. Eisvino Utyros auklėtiniai ir toliau trimis taškais lenkia juos persekiojančią „Šiaulių“ ekipą, turinčia mačą atsargoje. Tiesa, ateinantį savaitgalį jų laukia sunki išvyka į Vilnių pas „Žalgirio“ dublerius.

Debiutas. Kad akistatos su jaunaisiais žalgiriečiais – ne pats didžiausias malonumas, įsitikino „Šiauliai“. Šiauliečiai sostinėje jau 53-ąją rungtynių sekundę sveikino po kampinio pasižymėjusį jų atakų lyderį Justą Petravičių. 7-ąją min. persvarą padvigubino Deividas Dovydaitis. Vis dėlto šeimininkai ne tik nesutriko, bet ir dar iki pertraukos atstatė pusiausvyrą. Rungtynių baigtį lėmė jau per teisėjo pridėtą laiką J. Petravičiaus realizuotas 11 m baudinys.

„Mūsų jaunos komandos trūkumas tas, kad rungtynių pradžia dažnai būna banguota. Panašiai buvo ir pirmajame rate Šiauliuose. Tiesa, šį kartą sugebėjome atsitiesti. Gaila, kad mačo likimą nulėmė toks baudinys pabaigoje“, – teigė „Žalgirio“ B treneris Žydrūnas Grudzinskas.

Vilniečiams, su 42 taškais išlaikiusiems trečiąją poziciją, lygos rungtynės tapo repeticija prieš tarptautinį debiutą. Jau antradienio vakarą jie startuos UEFA Jaunimo lygoje, kur LFF stadione priims svečius iš Izraelio – Haifos „Maccabi“ dublerius.

Burtai. Į Pirmos lygos bronzos medalius taikosi ir Kazlų Rūdos „Šilas“ (39 taškai) bei „Panevėžys“ B (38), tačiau abu persekiotojai savaitgalį savo taškų kraičio nepapildė. „Šilas“ išvykoje apmaudžiai 0:1 nusileido Vilniaus „Riteriams“ B. Čia lemtingu tapo Artūro Dolžnikovo spyris 51 min.

Panevėžiečių rungtynės su Plungės „Babrungu“ neįvyko, nes jų datą teko koreguoti. Prieš keletą dienų ištraukus „LFF Hegelmann“ taurės turnyro pusfinalio burtus paaiškėjo, jog vieną porą sudarys titulą ginantis „Panevėžys“ ir „Babrungo“ klubas. Kadangi šis mačas Plungėje vyks jau antradienį, sekmadienį numatyta Pirmos lygos akistata buvo nukelta į vėlesnį laiką. Plungiškiams taurės rungtynės bus istorinės, nes jie tokį tolimą etapą pasiekė net po 43 metų pertraukos.

Kaimynų trypčiojimu pasinaudojo Gargždų „Banga“ B, namuose 1:0 pranokusi sostinės BFA kolektyvą ir su 35 taškais pakilusi į 6-ąją vietą. Laipteliu žemiau pasistūmė Mažeikių „Atmosfera“, dukart atsilikinėjusi dviem įvarčiais, bet išplėšusi lygiąsias 3:3 su Klaipėdos „Neptūnu“. Paskutinėmis akimirkomis mačo likimas sprendėsi ir autsaiderių mūšyje Marijampolėje, kur vietos „Sūduva“ B 1:0 pranoko lentelės dugne likusius „Kauno Žalgirio“ dublerius. Antrą laimėjimą iš eilės pasiekę suvalkiečiai nuo kauniečių atsiplėšė jau 5 taškais.