Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
24-asis turas: prieš lemiamus mūšius – trumpas atokvėpis

spalio 5

Rinktinių pertrauka, tarsi įsikarščiavusius boksininkus ringe, trumpam išskyrė Pirmos lygos klubus. Po 24-ojo turo pirmenybėse įvyko seniai regėtų permainų lyderių trejete. Ne mažiau aršiai dėl išlikimo lygoje kaunasi ir autsaiderių ekipos.

Audra. „Žalgirio“ jaunimas mus buvo įspraudęs į kampą, bet padarėme reikiamas išvadas ir pelnytai laimėjome“, – lengviau atsikvėpė Eisvinas Utyra.

Jo vadovaujama „Jonavos“ komanda 24-ajame ture turėjo atlaikyti Vilniaus „Žalgirio“ dublerių spaudimą. Savo aikštėje žaidę vilniečiai suprato, kad nesėkmės atveju gali užleisti ilgai laikytą trečiąją turnyro lentelės vietą, tad kovojo su dviguba energija. Jų pastangas vainikavo Ervino Vilkaičio įvartis 31-ąją min. Svečių tokia įvykių eiga visiškai netenkino. Per pertrauką atlaikę trenerio sukeltą audrą rūbinėje, jonaviečiai atsakė Mariaus Ganusausko ir Filipo Halgošo įvarčiais. Pergalė 2:1 „Jonavai“ net tik padėjo išsaugoti lyderės pozicijas, bet ir atitrūkti nuo vienintelės likusios konkurentės „FA Šiauliai“ ekipos.

„Dar neskubame švęsti, nes laukia du sunkūs turai. Dabar bus pertrauka, per kurią apsigydysime traumas, padirbėsime treniruotėse ir mėginsime pergalingai finišuoti“, – kalbėjo E.Utyra.

Aukštaičiai. Rungtynių Vilniuje rezultatas turėjo itin nepatikti „Šiaulių“ futbolininkams ir nudžiuginti Kazlų Rūdos „Šilą“ bei „Panevėžys“ B jaunuolius. Iki pastarojo turo koja kojon su lyderiais žengę šiauliečiai namuose 1:2 nusileido kaimynams iš Panevėžio. Strategiškai itin svarbų mačą šeimininkai pradėjo idealiai – Sergejaus Amirziano įvarčiu 6-ąją min. Svečiai atsakė nedelsiant – 12 min. pasižymėjo Matijus Remeikis. Atkaklių rungtynių likimas sprendėsi antrajame kėlinyje, kuriam įpusėjus puolėjas iš Kolumbijos Sebastianas Vasquezas padėjo pergalingą tašką panevėžiečiams. Aukštaitijos komanda ne tik sustiprino savo pozicijas lenktynėse dėl bronzos, bet ir džiaugiasi kitu įvertinimu – net šeši „Panevėžio“ dublerių žaidėjai sulaukė pakvietimų į Lietuvos vaikinų (iki 19 metų) rinktinę, kuri ruošis Slovėnijoje vyksiančiam UEFA atrankos turnyrui.

„Smagios rungtynės. Antrajame kėlinyje, kai varžovai metėsi į ataką, galėjome tuo pasinaudoti ir įmušti dar daugiau, bet užteko ir minimalios pergalės. Tokios kovos jaunimui suteikia labai daug pasitikėjimo bei patirties“, – džiaugėsi „Panevėžio“ B treneris Dainius Gleveckas.

Panevėžiečiai su 41 tašku lieka 5-ojoje pozicijoje, tačiau tapo favoritais kovoje dėl bronzos, nes 1 tašku daugiau turintis „Žalgiris“ B, ir į trečiąją vietą pakilęs Kazlų Rūdos „Šilas“ yra žaidę maču daugiau. „Šilo“ ambicijas atgaivino galingas pasirodymas sostinėje su BFA kolektyvu. Svečiai laimėjo 4:1, o jų saugas Ignas Raštutis sužaidė sezono rungtynes – pelnė hettriką bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Horizontas. Tuo tarpu Vilniaus BFA futbolininkai su 20 taškų dar nėra garantuoti, kad jų nepavys kuris nors iš autsaiderių. Mat ir „Kauno Žalgiris“ B, ir Marijampolės „Sūduva“ B finišo tiesiojoje lyg susitarę ėmė raškyti taškus. Kauniečiai savo aikštėje net 3:0 patiesė Klaipėdos „Neptūną“, o suvalkiečiai išvykoje atsilaikė (1:1) prieš Kretingos „Miniją“. Lenktynėse dėl išlikimo lygoje „Sūduvą“ B vis dar gelbėja 3 taškų pranašumas, bet paskutiniuose turuose jai teks laikyti labai sunkius „Žalgiris“ B ir „Panevėžys“ B egzaminus.

Kauniečių horizonte – ne mažiau sudėtinga akistata su itin motyvuotu „Šilu“, bet prieš tai jie žais su Gargždų „Bangos“ dubleriais, kurių galutinė pozicija daugmaž aiški. Žemaičiai su 36 taškais įsitvirtino ant šeštojo laiptelio, nebent juos iš ten išstumtų 1 tašku mažiau turinti Mažeikių „Atmosfera“. Mažeikiškiai tą galėjo padaryti pastarajame ture, bet tarpusavio akistatą baigė lygiosioms 3:3. Rezultatas nebūtų prastas, jei „Banga“ B iki pat teisėjo pridėto laiko nebūtų atsilikinėjusi dviem įvarčiais.

Kitas Žemaitijos atstovas Plungės „Babrungas“ 24-ajame ture 0:2 užkliuvo už Vilniaus „Riterių“ B barjero ir turės pakovoti dėl vietos pajėgiausiųjų aštuonete.