Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
6-asis turas: nutrauktas badas ir skambutis favoritams

balandžio 16

Maždaug 550 minučių prireikė Mažeikių „Atmosferos“ futbolininkams, kad nutrauktų taškų badą „TOPsport Pirmoje lygoje“. Netikėtumais stebinusiame 6-ajame pirmenybių ture neliko nei taškų nelaimėjusių, nei jų dar nepraradusių komandų.

Sutapimas. „Sveikinimai visiems su pirmąja sezono pergale!“, – Mažeikių stadione nugriaudėjo pranešėjo balsas. Ilgas penkias sezono savaites vietos sirgaliai laukė kol jų palaikoma „Atmosfera“ savo sugrįžimą į Pirmą lygą pažymės pirmaisiais taškais. Tai Mariaus Šlutos auklėtiniams pavyko 6-ojo turo akistatoje su Gargždų „Bangos“ dubleriais. Vienintelį įvartį šeimininkams per pridėtą pirmojo kėlinio laiką pelnė Jaroslavas Šapovalovas, po kampinio beveik įnešęs kamuolį į vartus.

Įdomu, kad praėjusį sezoną lygos autsaiderės „Jonavos“ taškų badas tęsėsi lygiai tiek pat – penkis turus. Tiesa, tada 6-ajame ture jonaviečiai sugebėjo iškrapštyti tik lygiąsias Garliavoje. Tame pat Garliavos stadione taškų sausra buvo nutraukta ir užpraeitame sezone. Tąsyk autsaideriais buvusiems šeimininkams pakako vos keturių turų nuo sezono starto.

Pirmojo 2024 metais laimėjimo dėka mažeikiškiai pabėgo iš turnyro lentelės dugno, aplenkdami tą pačią „Bangą“ B (3 taškai) ir „Šiaulių“ dublerius (1 taškas). Pastarieji šiauliečiai savaitgalį gavo skaudžią pamoką 1:5 iš Jonavos „Be1“ ekipos. Rungtynių Šiauliuose eigą nulėmė du Ernesto Mickevičiaus šūviai pačiu nepatogiausiu laiku šeimininkams – pirmojo kėlinio pabaigoje ir antrojo pradžioje.

„Neparodėme charakterio“, – pripažino šiauliečių vartininkas Ernestas Apočkinas.

„Per pertrauką paprašiau vaikinų būti agresyvesniais varžovų aikštės pusėje. Jie mane išgirdo“, – liko patenkintas „Be1“ vairininkas Jose Machado.

Burtai. Jonavos futbolininkai su 12 taškų lieka treti, kur jų kaimynais iš apačios netikėtai tapo Vilniaus „Riteriai“. Akistatoje su „Kauno Žalgiriu“ B vilniečių saugas Simas Civilka po „zidaniško“ suktuko pelnė įvartį gražuolį, tad atrodė, kad „Riteriai“ liks vienintele lygos komanda, dar nepraradusia taškų. Tačiau kauniečiai, pasistiprinę suomiu Matiasu Rale iš vyrų ekipos, netruko rezultatą išlyginti, o likus 10 min. ir persverti 2:1.

Pirmojo įspėjimo skambučio, kad jų kelias nebus klotas rožėmis sulaukusius „Riterius“ aplenkė Vilniaus BFA ir Klaipėdos „Neptūnas“. Su pastarąja komanda vilniečiai kitą savaitę susitiks jau pirmajame FPRO LFF taurės turnyro etape. Kiti Pirmos lygos klubai į varžovus gavo kur kas lengvesnius varžovus iš žemesnių divizionų. Tiesa, prieš tai vilniečiai dar sužais atidėtas 3-iojo turo rungtynes su „Banga“ B ir pergalės atveju savaitės pertraukėlę Pirmoje lygoje galės pasitikti vėl grįžę į lyderių sostą.

Ukrainiečiai. „Neptūnas“ 6-ajame ture apsišaudė įvarčiais 4:2 su Panevėžio „Ekranu“. Klaipėdiečiai net tris kartus veržėsi į priekį, o šeimininkams du kartus pavyko atstatyti pusiausvyrą. Vieną tokį sugrįžimą į kovą surengė ukrainiečiai. Iš pradžių 29 min. Aleksandras Dovhijus iš 11 m išvedė į priekį svečius, bet jo tėvynainis iš Panevėžio Taras Hevlychas netrukus išlygino (2:2). Vis dėlto antrasis kėlinys jau priklausė „Neptūnui“, į aikštę išleidusiam tris ukrainiečius. „Ekrano“ paraiškoje buvo dar daugiau – 4 legionieriai iš Ukrainos.

Šalia „Neptūno“ viršūnėje su tiek pat taškų (14) visai jaukiai jaučiasi ir Vilniaus BFA vaikinai. Haroldo Šidlausko treniruojami vilniečiai namuose 2:1 patiesė kur kas labiau patyrusį Kėdainių „Nevėžį“ (12 taškų, 5-oji vieta). Prieš šias rungtynes Vilniaus BFA puolėjas Nedas Garbaliauskas atsiėmė geriausio lygos jaunojo žaidėjo prizą ir įkvėptas šio įvertinimo tuoj pat galva smeigė įvartį į „Nevėžio“ vartus. Prieš tai svečiai pirmavo po įspūdingo Vakario Skibiniausko smūgio į devyniukę, o pergalingą tašką Vilniaus BFA padėjo nuo 11 m žymos.

Serijos. Plungės „Babrungas“ pratęsė savo įvarčių fiestą, išvykoje 2:1 palauždamas „Garliavos“ futbolininkus. Nugalėtojams japonas Shodai Tomemori įmušė jau 4-ąjį sezono įvartį. Didele dalimi šio 23 metų legionieriaus dėka „Babrungas“ yra stabiliausiai puolanti lygos komanda. Žemaičiai, su 11 taškų įsitaisę 6-ojoje pozicijoje, kiekviename sezono susitikime muša bent po du įvarčius. Garliaviečiams lieka guostis 6 taškais ir 9-12 pozicijomis.

Savo serijas – nepralaimėtų rungtynių toliau puoselėja Kauno rajono „Hegelmann“ B ir Tauragės „Tauras. „Hegelmann“ dublerių derbyje pasidalino po tašką 2:2 su „Panevėžiu“ B. Rungtynėse buvo skirti du 11 m baudiniai, kuriuos abi ekipos realizavo. Namuose žaidę panevėžiečiai dukart pirmavo, o kauniečiams 75 min. rezultatą galutinai išlygino Esmilis Kaušinis, tą patį savaitgalį spėjęs prisidėti prie pagrindinės komandos pergalės A lygoje prieš Marijampolės „Sūduvą“. Tai buvo jau ketvirtas „Hegelmann“ jaunimo nepralaimėtas mačas.

Tą patį žygį tęsia ir kitas lygos naujokas „Tauras“. Dariaus Gvildžio auklėtiniai nerezultatyviausiose turo rungtynėse taikiai 0:0 išsiskyrė su Kretingos „Minija“, nors pabaigoje galėjo išplėšti ir pergalę. „Tauro“ nepralaimėtų susitikimų virtinė nutįso jau per penkis turus, tiesa, net keturi mačai baigėsi lygiosiomis. Vienintelį kartą tauragiškiai suklupo tik pirmajame ture su „Riteriais“. Tauragiškiai drauge su „Ekranu“ yra „taikiausios“ lygos komandos – po 4 lygiąsias per 6 mačus.