Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Bendruomeniškumo pavyzdys: BFA futbolo maniežą gelbėjo šimtai savanorių

Bendruomeniškumo pavyzdys: BFA futbolo maniežą gelbėjo šimtai savanorių

vasario 2

Paskutinę sausio savaitę šalį užklupo gausus ir seniai matytas snygis, kuris ne tik pradžiugino žiemos mėgėjus, bet ir kaip reikiant išgąsdino futbolo bendruomenę. Prieš metus pastatytas Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) vardu pavadintas pripučiamas futbolo maniežas stichinę nelaimę atlaikė tik pasitelkęs bendruomenės pagalbą. Kelias paras šimtai savanorių – nuo trenerių iki žaidėjų tėvų – kasė sniegą, budėjo naktimis, kad išsaugotų akademijos namus.

Nuo sniego nukentėjo kitas panašus futbolo maniežas sostinės Pilaitės mikrorajone: neatlaikęs gausaus sniego įplyšo maniežo stogas. Rimtas pavojus buvo kilęs ir Karoliniškėse stovinčiai BFA arenai, kurią išgelbėjo administracijos greita reakcija bei didžiulės sutelktų savanorių pajėgos. Akademijos vadovas Ivanas Švabovičius sako, kad situacija suvaldyta, arenai pavojus šiuo metu negresia.

„Pamatę nieko gero nežadančias orų prognozes, laikėmės arenos gamintojų rekomendacijų ir pradėjome areną nuolatos šildyti, kad ant stogo besikaupiantis sniegas tirptų. Šildymą laikėme įjungtą dvi paras ir tai pasiteisino – sniegas ant stogo tirpo, tačiau pradėjo rinktis arenos kraštuose. Susidarė didžiulės pusnys, kurios pradėjo spausti kupolą iš šonų. Pamatę, kad mūsų personalas nesusitvarkys, paprašėme trenerių pagalbos. Tačiau ir jos neužteko, teko kviestis savanorius. Iššūkių nuo arenos atidarymo likimas mums negaili: iš pradžių karantinas, dabar žiema su gausiu sniegu, kokio nematėme keliolika metų“, – apie užklupusią gamtos stichiją pasakojo BFA vadovas.

Į BFA pagalbos prašymą atsiliepė akademijos bendruomenė: aukšto meistriškumo komandos vietoje treniruočių kasė net kelių metrų sniego pusnis, prie jų prisidėjo bendruomenės nariai: žaidėjų tėvai, vaikai, futbolo bendruomenės atstovai. Padėti atvyko ir akademijos strateginio parnerio FK „Vilnius“ merginų komanda, Darvydo Šerno įkurtos „Vilnius football academy“ ir ANFA akademijų treneriai, o akademijos administracijos darbuotojai budėjo naktimis stebėdami situaciją.

„Ši nelaimė parodė, kokia yra stipri mūsų bendruomenė ir kiek turime draugų, kurie viską metę atvažiuoja padėti. Atvyko BFA tėveliai, kurie pamainomis kasė sniegą, kitų akademijų, rinktinių treneriai, žaidėjai. Sniego kastuvų parūpino Vilniaus Fabijoniškių gimnazijos direktorius Vytas Karsokas. Labai noriu visiems padėkoti, ypač mūsų treneriams, kurie sniegą kasė nuo paryčių iki vėlaus vakaro. Žinoma, be savanorių nebūtume susitvarkę. Ačiū dar kartą visiems, visų dėka arena yra sveika ir saugi“, – teigė I. Švabovičius.

„Kai pamatėme, kad reikia pagalbos, po darbų atvykome nieko nelaukę. Turėjome kastuvų, juos prigriebėme. Juk reikėjo gelbėti akademijos namus, kuriuose treniruojasi mūsų vaikai. Padėjome kasti sniegą, tuo pačiu ir pasportavome gryname ore“, – sakė BFA bendruomenės narys Rimas.

Po kelių dienų trilerio akademijos gyvenimas stojo įprastas vėžes: arenoje vėl vyksta aukšto meistriškumo ekipų treniruotės bei draugiški susitikimai prieš artėjančias Pirmos ir Antros lygos pirmenybes, kuriose vienos didžiausių futbolo akademijos vardą gins dvi iš auklėtinių suformuotos BFA ekipos.

„Situacija suvaldyta, arena pilnai funkcionuoja. Žinoma, dėl karantino nevyksta vaikų treniruotės, tačiau saugiai gali dirbti mūsų aukšto meistriškumo futbolininkai. Jie treniruojasi įprastu režimu. Visgi neatsipalaiduojame, stebime orų prognozes“, – sakė BFA vadovas.

Beveik 2 mln. eurų kainavusi BFA arena, kurioje treniruojasi akademijos žaidėjai ir futbolo mėgėjai, pastatyta 2019 m. Tai vienas iš nedaugelio futbolo statinių šalyje, kuriame yra viso dydžio futbolo aikštė, galimas šildymas šaltuoju metų laiku.

 

Foto: bfavilnius.lt