Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
BFA legionierius iš Kolumbijos J. Sandovalis: „Atvykau čia dėl artimųjų gerovės“

BFA legionierius iš Kolumbijos J. Sandovalis: „Atvykau čia dėl artimųjų gerovės“

balandžio 8

Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandos rūbinėje šiuo metu skamba kelios kalbos: lietuvių, anglų, rusų, ispanų, kartais prancūzų. Šiemet prie reprezentacinės komandos prisijungęs legionierius iš Kolumbijos Juanas Sandovalis ne tik šokiais prieš Pirmos lygos rungtynes pagyvino atmosferą, bet ir yra vienas puolimo lyderių.

Per didžiausius speigus į šalį su kitu tautiečiu ir BFA vidurio gynėju Francisco Campo atvykęs universalus 19 m. puolėjas greitai adaptavosi prie lietuviškų orų ir net pamėgo maudynes lediniame ežero vandenyje.

„Man patinka šaltas vanduo, jis padeda kūnui greičiau atsigauti po fizinio krūvio. Prie oro sąlygų aš prisitaikau labai greitai, šaltis man nebuvo problema. Esu iš Medelino, pas mus visada labai karšta, bet tikrai nesitikėjau, kad čia bus kažkas panašaus. Treneris Seržas Tatiefangas, kuris mums čia pasiūlė atvykti, prieš atskrendant buvo papasakojęs ko laukti, kad bus šalta, tuo metu buvo -20. Su Francisco greitai adaptavomės, komanda irgi labai prisidėjo prie to“, – apie naują gyvenimo etapą Lietuvoje pasakojo J. Sandovalis.

BFA (10 vieta, 3 taškai) po trijų Pirmos lygos turų savo sąskaitoje turi vieną pergalę ir du pralaimėjimus. J. Sandovalis laimėtose antro turo rungtynėse su „Kauno Žalgiriu“ B pelnė du įvarčius, kurie komandai padėjo perlaužti rungtynių eigą.

„Kauno Žalgiris“ B atvėrė mums daug erdvių ir mes išnaudojome savo šansus, tačiau šeštadienį viskas buvo kitaip. Praėjusiame ture su Kretingos „Minija“ demonstravome neblogą žaidimą, tačiau nerealizavome susikurtų progų ir praradome taškus. Esu patenkintas, kad Pirmoje lygoje pavyko pasižymėti, tačiau dar yra daug ką tobulinti. Visa komanda sunkiai dirba, kiekvieną kartą tikiuosi būti geresniu ir mušti dar daugiau įvarčių“, – kalbėjo kol kas rezultatyviausias BFA futbolininkas.

Iš Medelino miesto atvykęs puolėjas ilgisi už tūkstančio kilometrų likusių artimųjų, tačiau džiaugiasi jų palaikymu ir sako, kad sprendimą palikti Kolumbiją priėmė dėl jų gerovės.

„Profesionalo karjerą norėjau pradėti Kolumbijoje, laukiau savo šanso, bet gavau pasiūlymą vykti į Europą, Lietuvą. Net negalvojęs pasinaudojau proga išvykti, nes norėjau pradėti savo kaip profesionalo karjerą. Šeimos labai pasiilgstu, bet aš esu čia, kad pakovočiau už jų geresnę ateitį. Jie stebi mūsų tiesiogines rungtynių transliacijas „Facebook“ paskyroje. Jei matėte, ten dauguma komentarų ispanų kalba, kuriuos parašė mano draugai, artimieji, kaimynai. Noriu jiems nusiųsti didžiausius linkėjimus ir padėkoti už tokį palaikymą“, – artimiesiems dėkojo J. Sandovalis.

Puolėjas sako, kad Pirmoje lygoje jo laukia daug nelengvų kovų, nes visos komandos yra labai konkurencingos.

„Matosi, kad tai labai konkurencinga lyga. Daug jaunų komandų su ambicingais žaidėjais, kurie nori parodyti save ir būti aukščiausiose pozicijose. BFA yra ta komanda, kuri visada nori laimėti ir tai atsispindi kiekviename žaidime epizode. Iš tiesų buvau labai šiltai priimtinas. Labai džiaugiuosi, kad komandos draugai manimi tiki ir aš taip pat labai už juos sergu. BFA neslepia ambicijų, o aš noriu padėti ekipai pasiekti kuo aukštesnę vietą lentelėje ir, žinoma, mušti įvarčius. Kol kas nemąstau labai toli į priekį, nes čia turiu daug iššūkių, kuriuos pirmiausia noriu įveikti, o kaip toliau susiklostys mano karjera – pamatysime“, – apie tolimesnes perspektyvas pasakojo BFA futbolininkas.

Šį šeštadienį BFA namuose priims kitą sostinės komandą – Vilniaus „Žalgirį“ B, kuri savo sąskaitoje turi vieną pergalę.

„Esame labai motyvuoti, kiekvienas komandos narys ruošiasi labai rimtai artėjančioms rungtynėms. Daug dirbame, stengiamės, sieksime trijų taškų. Viskas, ko noriu – tai aikštę palikti laimėjus ir įdėjus maksimalias pastangas“, – apie artėjančias rungtynes balandžio 10 d. kalbėjo J. Sandovalis.

Tiesioginė rungtynių transliacija BFA „Facebook“ paskyroje bus rodoma nuo 15.00 val.