Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Futbolininkai išėjo atostogų, bet tinginiauti jiems neteks

liepos 12

„Optibet Pirma lyga“ vasaros atostogų išėjo taip, kad sirgaliai turėtų ko laukti. Paskutiniu prieš pertrauką tapęs 16-asis turas pateikė iškart keletą siurprizų, pakursčiusių aistruolių susidomėjimą antruoju pagal pajėgumą Lietuvos futbolo divizionu.

Revanšas. Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai nepamiršo senos skriaudos. Pirmenybių atidarymo rungtynėse kovo 18-ąją panevėžiečiai atvyko į Kėdainius nusiteikę skambiam sugrįžimui į Pirmą lygą. Tačiau kaimynai pasirodė itin nesvetingi. „Nevėžis“ lygos naujokus sutriuškino 4:1, o skaudi nesėkmė panevėžiečius įstūmė į gilią duobę, iš kurios jie kapstėsi dar gerą mėnesį.

Vis dėlto praėjusį savaitgalį prieš vienus lygos lyderių išrikiavo visai kitoks „Ekranas“. Buvusio Lietuvos rinktinės saugo Dariaus Maciulevičiaus išmuštruoti panevėžiečiai šįkart nuo pirmųjų minučių kibo į atlapus principiniam oponentui. Svečiai neliko skolingi, o atakos keitė viena kitą. Galiausiai sėkmė nusišypsojo šeimininkų saugui Motiejui Slivkai, 74 min. nestipriu, bet technišku kepštelėjimu perkėlusiam kamuolį per „Nevėžio“ vartininką – 1:0.

Pasiekę revanšą panevėžiečiai užfiksavo penkių pergalių iš eilės seriją ir, nors su 21 tašku dar neįsiveržė į pajėgiausiųjų aštuonetą, bet jau nė iš tolo neprimena tų kuklių naujokų, kokiais buvo sezono pradžioje. „Nevėžis“ nusmuko į 3-ąją poziciją, nors nuo lyderių atsilieka vos tašku.

Adrenalinas. Suklupus kėdainiečiams, lenktynėse dėl aukso iniciatyvą galėjo perimti net trys konkurentai, bet nė vienas jų proga nepasinaudojo.

Klaipėdos „Neptūnas“ dar sykį įrodė negalintis gyventi be adrenalino. Iš pastarųjų keturių turų klaipėdiečiai net trijuose gelbėjasi paskutinėmis minutėmis. Jų įmušti svarbūs įvarčiai sugrąžina jau beveik nurašytus taškus. Ne išimtis – ir 16-ojo turo akistata namuose su Vilniaus „Žalgirio“ dubleriais. Tiesa, šįsyk Valdo Trakio auklėtiniai nebelaukė teisėjo pridėto laiko, išlyginamąjį įvartį (2:2) pasiekdami 87-ąją min. Bet „Neptūno“ išsigelbėjimas dėl to nebuvo ramesnis, nes vytis pirmaujančius varžovus klaipėdiečiams teko rungtyniaujant mažumoje – 76-ąją min. iš aikštės buvo pašalintas gynėjas Ainis Vilavičius.

Lygos lyderių iš Klaipėdos slystelėjimas buvo parankus Alytaus „Dainavai“ ir Kauno „Be1 NFA“, kuriuos pergalė tarpusavio mūšyje būtų užkėlusi ant pirmojo laiptelio. Tačiau nervingame ir kieto kontakto kupiname mače komandos pasidalino po tašką (1:1). Nepaisant lygiųjų, net tūkstantis Alytaus miesto stadione susirinkusių žiūrovų po mačo dar ilgai neskubėjo skirstytis, savo numylėtiniams už kovingumą atsidėkodami gausiais aplodismentais. Alytiškiai su 34 taškais žengia koja kojon su pirmaujančiu „Neptūnu“, o „Be1 NFA“ vaikinai su 32 taškais yra ketvirti.

Nuotaikos. „Žaidėjai atostogauti pradėjo anksčiau laiko. Kažkokia katastrofa“, – stebėjosi Evaldas Razulis. Mažeikių „Atmosferos“ vairininkas negalėjo atsitokėti po tragiško savo ekipos pasirodymo  Plungėje. Vietos „Babrungas“ surengė tikrą įvarčių šou, įmušdamas net 7 kartus, mažeikiškiai sukrapštė tik vieną rezultatyvų smūgį. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė legionierius iš Brazilijos Alessandro Pinheiro.

„Atrodo, kad komanda potencialo turi, bet dalis futbolininkų tarsi išvis neatvyko į rungtynes“, – gūžčiojo pečiais E.Razulis, užsiminęs, kad per pertrauką mažeikiškių laukia sudėties permainos.

Visai kitokios nuotaikos buvo „Babrungo“ treneris Kęstutis Petkus.

„Prieš čempionato pertrauką geresnės pabaigos nė nesugalvosi. Antroje dalyje bandysime gaudyti lyderius ir kabintis už pajėgiausiųjų šešeto“, – žadėjo plungiškis.

Kaip tik 6-ojoje vietoje „Babrungas“ ir baigė pirmąją dalį. Tiesa, Vilniaus BFA turi tiek pat – 23-is taškus, o žaidė rungtynėmis mažiau. Savaitgalį vilniečiai išvykoje 0:2 neprilygo „Marijampolė City“ vyrams, su 28 taškais užtikrintai išlaikantiems 5-ąją poziciją.

Įkandin BFA su 22 taškais ritasi „Šiaulių“ dubleriai, 16-ajame ture 0:3 subyrėję savo aikštėje kaktomušoje su viena lygos autsaiderių „Garliava“. Solidžiai sezone startavę šiauliečiai pastaruoju metu atsidūrė gilioje krizėje, pralaimėdami šešis mačus paeiliui įvarčių santykiu 0:17. Ne ką mažiau darbo per pertrauką laukia ir „Panevėžio“ jaunimo, svečiuose 1:2 nusileidusio Kretingos „Minijai“, ir nepasinaudojusio proga pasprukti iš paskutinės turnyro lentelės vietos.

Komandos į aikštes grįš rugpjūčio pradžioje, o iki to laiko žaidimo spragas šlifuos treniruotėse bei kontroliniuose mačuose.