Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Geriausias jaunasis žaidėjas mokosi iš patyrusių „Žalgirio“ snaiperių

Geriausias jaunasis žaidėjas mokosi iš patyrusių „Žalgirio“ snaiperių

gruodžio 15

Geriausiu jaunuoju žaidėju Pirmoje lygoje išrinktas Meinardas Mikulėnas vertina galimybes mokytis iš patyrusių Vilniaus „Žalgirio“ snaiperių ir kelia sau tikslą atsidaryti įvarčių sąskaitą A lygoje.

M. Mikulėnas Pirmos lygos rinkimuose sulaukė daugiausiai klubų vadovų, trenerių ir žaidėjų balsų jauno žaidėjo (iki 19 metų) nominacijoje. Futbolininkas buvo vienas rezultatyviausių šį sezoną – „Žalgirio“ B komandoje jis įmušė 14 įvarčių. Antrasis tarp jaunų žaidėjų liko kaunietis gynėjas Matas Dedura, trečias – kitas žalgirietis Gustas Jarusevičius.

Dėl pandemijos prizu M. Mikulėnas neturėjo galimybės pasidžiaugti viešai – „Hummel“ įsteigtas apdovanojimas atkeliavo iki jo namų.

„Šis prizas reiškia man labai daug. Tai pridėjo pasitikėjimo, drąsos. Smagu būti įvertintam, kad sunkus darbas neliko nepastebėtas. Tai tik motyvuoja toliau sunkiai dirbti“, – kalbėjo jaunasis žaidėjas.

Anot jo, sezonas jaunai „Žalgirio“ B komandai buvo neblogas, komanda sustiprėjo: „Pirma lyga padėjo mums kaip komandai stiprėti, nes žaidžiame tarp vyrų. Aišku jautėsi patirties trūkumas, praradome kelis svarbius taškus, kurie lėmė tai, kad likome tarp silpnesnių komandų, bet tikrai pasisėmėme tos patirties ir kitą sezoną būsime dar stipresnė komanda. Žaidimas manau buvo neblogas, stengėmės daugiau kombinuoti, mažiau mušti kamuolių į priekį. Be, jaučiasi, kad yra kur tobulėti.“

Kurį laiką M. Mikulėnas netgi pirmavo tarp lygos rezultatyviausių, bet sezono pabaigoje snaiperių įskaitoje užleido pirmąją poziciją šioje srityje nuolat laiminčiam Evaldui Kugiui iš nugalėtojų Kėdainių „Nevėžio“ komandos. „Kaip puolėjui norisi būti rezultatyviausiu. Stengiesi kiekvienose rungtynėse išnaudoti progas, įmušti kuo daugiau įvarčių. Galutinis rezultatas išėjo toks, kad nedaug trūko tapti rezultatyviausiu“, – teigė puolėjas, kuris nuo pirmos vietos atsiliko dviem įvarčiais.

Futbolas ir „Žalgiris“ M. Mikulėno gyvenime buvo nuo vaikystės. Jo tėvas Gražvydas pradėjo karjerą „Žalgiryje“ ir pasižymėjęs Lietuvoje vėliau rungtyniavo Lenkijos, Kroatijos, Graikijos, Latvijos klubuose, atstovavo Lietuvos vyrų rinktinei. Dar Gražvydui žaidžiant Lenkijoje, Suvalkų „Wigry“ klube Meinardas pradėjo lankyti futbolo treniruotes Vilniuje.

„Su futbolu esu visa gyvenimą. Stebėjau kaip tėtis žaidžia. Pačiam patiko. Spardžiau kamuolį, prie namų mokyklos aikštelėje. Nuo 6 metų pradėjau futbolą lankyti „Žalgiriečio“ akademijoje. Ten esu iki šiol, su tuo pačiu treneriu Žydrūnu Grudzinsku“, – pradžią apibūdino M. Mikulėnas.

Savo talentą mušti įvarčius vaikinas atskleidė anksti – jis buvo nuolat tarp rezultatyviausių vaikų ir jaunių pirmenybėse. Geriausią sezoną pelnė net 43 įvarčius. „Pats futbolas suteikia didelį malonumą, o tie įvarčiai – kaip vyšnia ant torto. Bet mane visada traukė mane puolimas ir galimybė mušti įvarčius. Tėtis, žinoma, turėjo įtakos. Ta pati pozicija, galiu iš jo daugiau pasisemti patirties. Sulaukiu tikrai gerų patarimų“, – teigė vaikinas.

Jis nesureikšmino įgimto talento įtakos savo karjeroje: „Talentas galbūt ir turi kažkokios įtakos, bet manau, kad sudaro labai mažą dalį. Tik sunkus darbas duoda kažkokių vaisių. Visada padirbu kažkiek individualiai, stengiuosi pasilikti ir po treniruočių. „Uždarinėju“ skersus perdavimus, atidirbinėju smūgius, žongliruoju kamuolį. Darau paprastus dalykus, juos tiesiog šlifuoju.“

Ruošiantis sezonui M. Mikulėnas daugiau treniravosi su pagrindine „Žalgirio“ komanda, rungtyniavo kontrolinėse rungtynėse. Sezono metu puolėjas žaidybinės praktikos sėkmėse Pirmoje lygoje su B ekipa.

„Pasitreniruoti, pažaisti su pagrindine komanda buvo labai didelė nauda. Visai kiti greičiai. Visgi tai buvo čempionų komanda. Kiekviena minutė su jais treniruojantis buvo labai naudinga“, – tikino žaidėjas.

Jis sakė bandantis pasimokyti iš patyrusių snaiperių – tokių kaip Liviu Antalis, Andrija Kaludžerovičius žaidimo, judėjimo aikštėje. Iš viso pasaulio lietuviui labiausiai imponuoja Miuncheno „Bayern“ ir Lenkijos puolėjas Robertas Lewandowski.

A lygoje M. Mikulėnas epizodiškai debiutavo dar pernai, tačiau paklaustas apie kito sezono norus, jis turi tikslą ne vien pasirodyti: „Be abejo, norėčiau gauti minučių A lygoje ir ten įmušti savo pirmąjį įvartį.“

Pagal fkzalgiris.lt informaciją