Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Jonavos ir Kretingos komandos taikosi į pirmą aštuntuką

Jonavos ir Kretingos komandos taikosi į pirmą aštuntuką

birželio 4

Turnyro lentelės viduryje pernai likusios „Jonavos“ ir Kretingos „Minijos“ komandos šiemet pirmąjį ratą tikisi baigti pirmajame aštuntuke ir nori pagerinti savo pozicijas.

Jonavos komandos gretas papildė ir solidžią A lygos patirtį sukaupę futbolininkai, o Kretingos ekipai gausiau pasipildyti legionieriais sutrukdė karantino apribojimai. Abejose ekipose bus daugiau ir vietinio jaunimo.

Komandų treneriai atsakė į 1lyga.lt klausimus apie savo planus ir žaidėjus.

FK „Jonava” treneris Eisvinas Utyra

Tikslai
Stengsimės kiekvienas rungtynes kautis dėl pergalės, nebūsime lengvas varžovas. Žinoma, kiekviena komanda sieks patekti į pirmą aštuntuką, kad tęsti kovą dėl vietų. Jei nepatektume – būtų blogai. Ar galime pakovoti dėl patekimo į A lygą? Kodėl gi ne? Praeitais metais startavome neblogai, tik antroje pusėje buvo sunkiau. Davėm kovą visiems, ypač komandoms viršutinėje lentelės dalyje.

Šiemet esame geriau pasiruošę, su geresniu balansu. Išsaugojome komandos branduolį, jį vyresniais. Turime ir jaunimo, ir patyrusių žaidėjų, kurie matė daug futbolo. Daugiau nei pusė komandos jonaviečių – geras ženklas, kad auga pamaina. Tikimės, kad kitais metais turėsime ir atnaujintą savo bazę – stadioną. Viskas eina į priekį. 

Potencialūs lyderiai
Tikiu visais – nuo pirmo numerio iki paskutinio numerio, nuo vartininko iki puolėjo. Iš patyrusių žaidėjų, kurie daugiau pasiekę Lietuvos mastu, turime Martyną Matuzą, Marių Činiką, Tadą Eliošių. Tokie patyrę žaidėjai atneša jaunimui paspirties, motyvacijos.

Ryškiausi naujokai
Pasipildėme žaidėjais iš A lygos klubų: M. Matuzas atvyko iš Kauno, M. Činikas ir T. Eliošius grįžo į Jonavą po pertraukos iš pajūrio komandų. Iš užsienio ir kitų komandų grįžo vietiniai žaidėjai – Marius Ganusauskas, Almantas Vansevičius, Lukas Čepkauskas, Benas Spietinis. 

Turime penkis žaidėjus iš jaunimo akademijos. Džiugu, kad jie kyla aukštyn į vyrų futbolą. Pavyzdžiui, kaip vartininkas Gustas Jaskutis. Jam treniruotės su Martynu Matuzu leis dar labiau patobulėti

Didžiausi praradimai
Gynėjas Arnas Paura perėjo į Marijampolės “Sūduvą”. Išėjo Robertas Ratkevičius. Traumos nėra išsigydęs Deividas Raulinaitis.

Kretingos „Minijos” treneris Valdas Trakys

Tikslai
Kaip ir dauguma, esame pasiilgę futbolo, rungtynių, tad sezono pradžios labai laukiame. Dėl konkrečių sezono tikslų sunkoka dabar dar kalbėti, bet esame nusiteikę užimti turnyro lentelėje aukštesnę vietą nei pernai. Po pirmo rato, aišku, reiktų patekti į pirmą aštuntuką.

Potencialūs lyderiai
Tokių sudėtyje yra ne vienas, bet aš nenorėčiau išskirti personalijų. Man labiau tiktų ne „žvaigždės” komandoje, o „komanda – „žvaigždė”. Pas mus yra žaidėjų, turinčių nemažai patirties, žaidusių ir aukščiausioje lygoje. Norėčiau kad jie būtų savotiški kolektyvo vedliai, į kuriuos lygiuotųsi jaunimas, pasitemptų.

Ryškiausi naujokai
Vertinti naujokus irgi sudėtinga, iš treniruočių bei žaidybinio ritmo buvome išsimušę ilgam. Ekipą papildė pernai metais lygos čempionu tapęs Deividas Šiuša, iš „Bangos” perėjęs Neilas Urba, Utenoje žaidęs PAR atstovas Sibusiso Magwaza. Dėl situacijos su Covid-19 pandemija nepavyko pasikviesti kelių mus dominusių kandidatų iš užsienio.

Didžiausi praradimai
Yra žaidėjų, palikusių ekipą, kaip pavyzdžiui pernai metais neblogai užsirekomendavęs Rubenas – jis karjerą tęs Prancūzijoje. Yra žaidėjų, pasirinkusių kitas ekipas, bet tai natūralus procesas. Gal kaip tik atsiras edvės įrodyti savo vertę šiuo metu esantiems komandoje.