Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Ketvirtame Kauno klube žaidžiantis L. Odincovas: „Patekau ten, kur reikia“

Ketvirtame Kauno klube žaidžiantis L. Odincovas: „Patekau ten, kur reikia“

liepos 23

Pirmoje lygoje kasmet atsiskleidžia vis nauji perspektyvūs žaidėjai. Šio sezono Pirmos lygos naujokų „Kauno Žalgirio“ B gretose liepos mėnesį blykstelėjo atakuojantis saugas Lukas Odincovas.

Mėnesio pradžioje jo du tikslūs smūgiai buvo tik paguoda pralaimėtose rungtynėse su Vilniaus „Žalgirio“ B ekipa, tačiau 7 turo rungtynėse jis įmušė dar dukart.

Vienas iš įvarčių tapo pergalingu – „Kauno Žalgiris“ B 3:2 pranoko BFA futbolininkus ir į savo sąskaitą įsirašė pirmuosius tris taškus.

Rugsėjį 20 metų sulauksiantis futbolininkas – vienas iš kelių vyriausių komandos žaidėjų ir vienas labiausiai patyrusių.  Daugelis jo dabartinės komandos draugų pernai žaidė II lygoje. L. Odincovas Pirmos lygos patirties įgijo „Hegelmann Litauen“ gretose. Kiek anksčiau, prieš trejus metus jis šiek tiek žaidė ir „Stumbro“ B ekipoje.

Apie save, atsakomybes komandoje, sezono startą ir tikslus L. Odincovas papasakojo tinklapiui 1lyga.lt

– Trumpai prisistatyk, apibūdink save kaip žaidėją.

– Esu kilęs iš Kauno. Būdamas vaikas augau Jonavoje, ten ir pradėjau žaisti futbolą. Į pirmą treniruotę nuėjau 8-9 metų. Pirmasis treneris – Vytautas Zdanevičius.

Mano pagrindinė pozicija yra vidurio saugo, bet dažnai tenka žaisti puolime. Stipriosios vietos – technika, ir tai, kad sugebu gerai žaisti tiek dešine, tiek kaire kojomis.

– Tavo karjeros kelyje – net kelios Kauno komandos. Papasakok kaip ir kodėl jas keitei, kaip atsitiko kad šiemet atstovauji būtent „Kauno Žalgirio“ dubleriams?
– Taip jau susiklostė, kad per kelis metus teko rungtyniauti 3 Kauno klubuose. Dar prieš pradedant karjerą „Stumbro“ klube sportavau pas trenerį Vytautą Masaitį FRK „Feniksas“. Vėliau kartu su treneriu ir keliais kitais žaidėjais papildėme „Stumbro“ kolektyvą. Ten teko treniravausi ir su pagrindine, ir su B komanda.

Po dvejų metų, praleistų „Stumbro“ komandoje, prisijungiau prie „Hegelmann Litauen“.  Istorija labai panaši, kaip ir „Stumbro“ ekipa. Čia kartu su treneriu V. Masaičiu bei kitais komandos draugais iš gimusiųjų 2000 m. papildėme „Hegelmann“ sudėtį. Su šia komanda pavyko triumfuoti LFF II lygos čempionate bei sėkmingai debiutuoti Pirmos lygos varžybose. Patirtis buvo įdomi, vis tik norėjosi naujų iššūkių.

Todėl sulaukus pasiūlymo iš „Kauno Žalgirio“ ir pasitarus su treneriais D. Galkevičiumi, V. Masaičiu nusprendžiau priimti pasiūlymą. Esu tikrai laimingas būdamas profesionalioje aplinkoje, kurioje galiu tobulėti ne tik su Pirmos lygos komanda, tačiau ir semtis patirties iš A lygos žaidėjų, kartu treniruotis bei progresuoti.

– Praėjusiame ture su komanda iškovojote pirmąją pergalę. Kiek Jums svarbus šis laimėjimas?
– Pergalė buvo labai svarbi. Žaidėme prieš lygos komandą, kuri tai pat neturėjo taškų. Tos rungtynės buvo lyg koks derbis. Buvome pikti ir norėjome įrodyti, kad esame stipresni.

– Penktadienį žaisite Jonavoje. Tau bus ypatinga ten sugrįžti?
– Į Jonava visada gera grįžti. Bet kiekvienos rungtynes man yra ypatingos. Nesureikšminu šitų rungtynių, nes tai nepadės geriau žaisti.

– Esi vienas vyresnių ir labiausiai patyrusių komandos žaidėjų. Tau toks vaidmuo prideda daugiau atsakomybės?
– Taip, tai duoda daug atsakomybės. Dar neseniai buvau jų amžiaus. Gerai prisimenu, kokias klaidas dariau būdamas jų metų. Todėl noriu juos vesti gera linkme, padėti būti geresniais žaidėjais, padėti jiems nedaryti klaidų, kurias dariau aš. Turiu būti visada pasitempęs, dirbti daugiau ir sunkiau, kad jiems būčiau pavyzdys. Manau, kad tai daro ir mane geresniu.  Atsakomybę jaučiu, bet komandoje visi labai gerai sutariame, vienas kitą papildome. Tas mane labai džiugina. Jaučiu, kad einame gera linkme.

– Kaip vertintum savo komandos pasirodymą per 7 turus? Savo asmeninį žaidimą? Ar komandoje matai žaidėjų, kurie gali nustebinti?
Pradžia buvo sunki. Galėjome turėti ne vieną pergale sąskaitoje. Darėme daug klaidų, kurios kainavo mums pralaimėjimus. Ties tuo treniruojamės. Dabar mes dar tik apsiprantame su lygos tempais, analizuojame klaidas. Manau mūsų žaidimas vis gerės ir gerės. Šis sezonas gali būti blankus, bet manau, kad kitą sezoną ne vienas žaidėjas nustebins.

L.Odincovo įvartis į Vilniaus „Žalgirio“ vartus

– Kaip palygintum šio ir praėjusio sezono Pirmą lygą?
– Lyga kiekvienas metais vis stiprėja ir gerėja, šiais metais matau vis daugiau jaunų žaidėjų. Tas mane labai džiugina. Taip pat maloniai džiugina lygos interneto svetainė, kiekvieną savaitę matau daug vaizdų iš rungtynių. Lygos žinomumas stipriai kyla. Matau, kad už tai atsakingi žmones gerai atlieka savo darbą.

– Kas, tavo nuomone, favoritai laimėti šiame sezone?
– Favoritais laikyčiau Kauno „Hegelmann Litauen“.

– Kokie tikslai keliami komandai? Kokius keli asmeniškai sau?
– „Kauno Žalgirio“ B komandos tikslas yra auginti jaunus žaidėjus, ruošti juos profesionaliam futbolui. Patekau ten kur reikia, nes mano tikslas ir yra tapti profesionalu.

– Ar yra žaidėjas į kurį lygiuojiesi?
Taip, tai Nauris Petkevičius (buvęs komandos draugas „Fenikso“, „Stumbro“ komandose – aut. past.)

– N. Petkevičius gana anksti išvažiavo į užsienį. Planuoji sekti jo keliu, ar galvoji, kad geriau pirma užsigrūdinti vyrų futbole Lietuvoje?
– Norėčiau greičiau išvažiuoti į užsienį, bet iki tol turiu dar daug ką nuveikti čia, Lietuvoje.

– Kokią artimiausią tikslą turi? Tavo svajonė?
– Mano artimiausias tikslas – tapti visaverčiu pirmos komandos žaidėju ir debiutuoti A lygoje. Svajonė  -žaisti dabartinių „Premier“ lygos čempionų „Liverpool“ gretose.

***
L.Žemgulio/zalgiris.lt nuotr.