Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Nusileidus sezono uždangai – padėka klubams ir rėmėjams

Nusileidus sezono uždangai – padėka klubams ir rėmėjams

gruodžio 1

„Optibet Pirma lyga“ sezono uždanga jau nusileido ir paaiškėjo pereinamųjų rungtynių tarp lygų rezultatai. Vilniaus „Riterių“ klubo dubleriai apgynė pozicijas dėl išlikimo lygoje, o Klaipėdos „Neptūnui“ nepavyko prasibrauti į A lygą.

„Optibet Pirmos lygos“ vicečempionai klaipėdiečiai bendru rezultatu 0:5 (0:4 ir 0:1) nusileido Telšių „Džiugo“ ekipai. 14-ąją vietą „Optibet Pirmoje lygoje“ užėmę „Riteriai“ B bendru rezultatu 5:0 (1:0 ir 4:0) įveikė LFF 2-os lygos prizininkę „Šilute“.

Tuo tarpu likusios komandos jau mėgaujasi atostogomis. Smagiausios nuotaikos sezoną baigė Alytaus „Dainavos“ futbolininkai. Priešpaskutiniame ture aukso medalius užsitikrinę dzūkai po gero mėnesio galės rengtis sugrįžimui į A lygą. Tikėtina, jog į elitinį divizioną juos ves baltarusis Sergejus Kuznecovas, tapęs pagrindiniu pergalių kalviu. Būtent jis, alytiškiams 0:3 pralaimėjus susitikimą su „Neptūnu“, perėmė vairą iš portugalo Davido da Silvos. Tuomet nuo gegužės mėnesio „Dainava“ užfiksavo rekordinį spurtą – 15 turų iš eilės nepatyrė pralaimėjimo kartėlio, surinkdama 39 taškus. Auksinį tašką lygos nugalėtojai padėjo 29-ajame ture, 1:0 palauždami vienintelį pavyti galėjusį konkurentą Kėdainių „Nevėžį“. Kėdainiečiai taip pat  neliko tuščiomis, užsikabindami bronzos medalius.

„Iš tiesų, sezonas buvo įdomus ir intriguojantis. Sportinė intriga gyvavo iki pat paskutinių turų. Sirgaliai tai įvertino pagausėjusiu lankomumu stadionuose. Ypač šia prasme išsiskyrė Alytaus žiūrovai, kurių skaičius neretai perkopdavo ir per tūkstantį“, – teigė „Optibet Pirma lyga“ direktorė Diana Jonaitienė.

Pasak jos, komandų užimtos galutinės vietos lentelėje objektyviai atspindėjo jų atliktą sportinį įdirbį formuojant sudėtis, tobulėjant treniruotėse ir pan. Tačiau ne ką mažesnį darbą klubai ir jų personalas atliko organizacine, vadybine prasme.

„Ekonomine prasme dabar metas nėra lengvas, tačiau ir klubai, ir lyga nemažai nuveikė išlaikydami esamus rėmėjus bei ieškodami naujų galimybių. Buvo aktyviai dirbama su vietine savivalda. Malonu, kad visuose rajonuose rasdavome bendrą kalbą su vietos valdžia, o kai kur miestų ir rajonų vadovai tapo nuolatiniais Pirmos lygos rungtynių lankytojais“, – kalbėjo D. Jonaitienė.

Lygos vadovės žodžiais, ypatinga padėka tenka didžiausiems ir ištikimiausiems lygos rėmėjams – „Optibet“ bei „Hummel“. Pastarasis įsteigė geriausių žaidėjų apdovanojimus, kurie atitekdavo labiausiai pasižymėjusiems kiekvieno mėnesio futbolininkams.

„Ypač smagu, kad tarp mėnesių laureatų patekdavo ir jaunieji vietiniai perliukai, sugebėdavę atlaikyti legionierių konkurenciją. Juk mūsų lygos viena svarbiausių užduočių – atskleisti naujus talentus, ugdyti pamainą A lygos klubams bei šalies rinktinėms“, – teigė direktorė

Anot jos, pasiteisino ir Lietuvos futbolo federacijos iniciatyva padidinti Pirmos lygos transliacijų skaičių. Pirmajame rate rodyta bent po vieną turo mačą, o nuo rugsėjo jau buvo transliuojami visi pirmenybių susitikimai. Iš viso šį sezoną buvo transliuotos net 121-erios rungtynės! Tai – net 4 kartus daugiau nei praeitais metais. Atitinkamai augo ir Pirmos lygos paskyrų „Youtube“ kanale bei socialiniuose tinkluose sekėjų.

„Akivaizdu, kad mūsų lyga ir jos dalyviai auga bei stiprėja. Tai mus įpareigoja nenuleisti kartelės. Laukia daug namų darbų, kurių rezultatą matysime kitąmet“, – apibendrino D. Jonaitienė.