Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Pirmojo rato akcentai: geriausias legionierius ir jaunasis žaidėjas

Pirmojo rato akcentai: geriausias legionierius ir jaunasis žaidėjas

liepos 28

Įpusėjus čempionatui, Pirma lyga kartu su klubais išrinko pirmojo rato akcentus. Šįkart pristatome geriausiai Pirmoje lygoje pasirodžiusį legionierių ir jaunąjį žaidėją.

Iki sezono pertraukos aikštėje žibėjo ne vienas legionierius, tačiau didžiausią žymę paskui save paliko Plungėje žaidęs brazilas – Henrique Sarmengue Devens. 24-ių puolėjas per trylika rungtynių pasižymėjo 14 kartų, bei dar 4 kartus asistavo komandos draugams. Puikus puolėjo žaidimas neliko nepastebėtas, liepos pradžioje jis sulaukė kvietimo prisijungti prie Optibet A lygoje rungtyniaujančio DFK Dainavos klubo.

Vienas rezultatyviausių Pirmos lygos žaidėjų teigė, jog žaisdamas Pirmoje lygoje turėjo galimybę atskleisti save iš geriausios pusės.

„Smagu būti pripažintam, tai buvo puiki pirmoji sezono pusė. Pirma lyga buvo dalis proceso, pasisėmiau nemažai geros patirties. Prieš atvykdamas į Lietuvą žinojau apie futbolą šioje šalyje, tačiau ties Pirma lyga apsistoti neplanavau. Žinojau, jog jei gerai pasirodysiu pirmojo sezono dalyje, nutiks geri dalykai bei sulauksiu šanso įrodyti savo vertę ir aukštesniame lygyje. Džiaugiuosi sulaukęs DFK Dainava kvietimo prisijungti prie jų, nors turėjau ir daugiau pasiūlymų, nusprendžiau toliau įrodinėti ką sugebu Lietuvoje. Čia sutikau daug žmonių, kurie padėjo man proceso metu, už tai esu dėkingas. Naujas iššūkis A lygoje tai tik dar vienas žingsnis mano karjeroje. Ir toliau stengsiuosi daryti tai, ką dariau Pirmoje lygoje bei ieškosiu galimybių kilti dar aukščiau. Visiems Pirmoje lygoje, kurie nori daugiau linkiu tikėti savimi ir kantriai laukti savojo šanso, atskleisti save“, – sakė legionierius iš Brazilijos.

Tarp geriausių Pirmos lygos legionierių taip pat buvo ir geriausias gegužės mėnesio žaidėjas Filipas Halgošas, Plungės „Babrungo“ vartų sargas Maycon Douglas Morales bei Mažeikių „Atmosferos“ vidurio gynėjas Arman Zeynalyan.

Šiemet Pirmoje lygoje varžosi ypatingai daug jaunų žaidėjų. Jaunosios kartos atstovai puikiai rungtyniauja tarp vyresnių kolegų, vienas jų – Deividas Dovydaitis. Futbolo Akademijos „Šiauliai“ auklėtinis yra vienas iš komandos lyderių. Atakuojančio bei krašto saugo pozicijose galintis rungtyniauti futbolininkas minutėmis aikštėje nusileidžia tik patyrusiam Algiui Jankauskui ir Gustui Baliutavičiui. Be to saugas jau spėjo pasižymėti ir 3 įvarčiais atstovaudamas gimtojo miesto komandą.

Aštuoniolikmetis džiaugiasi, kad pastaruoju metu gauna vis daugiau žaidybinės praktikos ir gali prisidėti prie sėkmingo FA „Šiauliai“ žaidimo Pirmoje lygoje.

„Asmeniškai, pačiam labai smagu atstovauti gimtojo miesto komandą ir prisidėti prie pergalių. Džiugu, kad ir treneris pasitiki, kadangi anksčiau negaudavau tiek daug žaidybinės praktikos, kas jaunam žaidėjui yra itin svarbu. Komandoje jaučiuosi puikiai, atmosfera viduje labai gera, tad viskas klostosi tikrai neblogai. Su šia komanda augau nuo mažens, būdamas jaunesnis stebėdavau kaip Šiaulių miesto komanda varžosi A lygoje, o dabar ir pats galiu būti to dalimi. Jausmas atstovaujant savo miestą yra labai geras, noriu žaisti vis daugiau ir kuo aukštesniame lygyje. Tuo labiau, kad ir tikslai šiais metais yra patys aukščiausi“, – kalbėjo jaunas saugas.

Tarp geriausių pirmosios čempionato pusės jaunųjų Pirmos lygos žaidėjų yra ir Vilniaus „Žalgirio“ puolėjas Meinardas Mikulėnas, Gargždų „Bangos“ B saugas Mindaugas Gelžinis, Plungės „Babrungo“ auklėtinis Tomas Budrys, Mažeikių „Atmosferos“ saugas Domantas Šluta, Baltijos Futbolo Akademijos puolėjas Martin Perveinis, „Jonavos“ puolėjas Arnas Spyčius ir „Panevėžio“ B Matijus Remeikis