Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Pirmos lygos direktorius P. Aleksonis: „Mes esame teisingame kelyje – lyga auga kartu su klubais“

Pirmos lygos direktorius P. Aleksonis: „Mes esame teisingame kelyje – lyga auga kartu su klubais“

birželio 11

Šiandien startuoja 10 – asis Pirmosios lygos turas, kurį pradės Mažeikių „Atmosfera“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ ekipos. Belaukiant turo starto, apie lygos tikslus, vykdomas veiklas, komunikaciją su klubais bei artimiausius lygos planus, pasakoja Pirmos lygos vadovas – Petras Aleksonis.

– Kokie buvo pirmieji išsikelti lygos tikslai, perėmus jos valdymą? Ir kaip iki šiol sekėsi tai įgyvendinti? 

– Pirmiausiai noriu pasidžiaugti, jog pavyko surinkti tokią komandą, apie kokią ir svajojau, mūsų požiūriai tiesiog sutampa, tai mums leidžia efektyviai dirbti. Pradėjus valdyti lygą, siekėme išsiaiškinti kaip buvo dirbama iki šiol, atlikome analizę – susipažinome su lygos stiprybėmis, silpnybėmis, finansine padėtimi, išskyrėme tobulintinas sritis, ieškojome, kuria kryptimi galime plaukti su lygos laivu.

Pirmos lygos socialiniuose tinkluose galima pastebėti teigiamus pokyčius – išaugęs aktyvumas, talpinamas išvaizdus turinys. Kokių konkrečių veiksmų ėmėtės tam pasiekti?

– Laikausi tvirtos nuomonės, jog reikia stebėti, ką daro ir kaip elgiasi pasaulyje stipriausios, sėkmingiausios sporto organizacijos. Jokiu būdu neteigiu, kad reikia kopijuoti, tačiau privalu imti pavyzdį iš geriausių, jog „dviračio neišrasi“. Šiais metais su komanda nusprendėme ką turime skelbti socialiniuose tinkluose ir sukūrėme socialinių tinklų turinį – suorganizavome medijos dienas kiekviename iš „Pirmos lygos“ klubų ir tokiu būdu gavome mums reikalingos medžiagos, o tai mums leidžia socialinių tinklų turinį pateikti tvarkingai, skoningai ir įdomiai. Šioje vietoje norėčiau padėkoti savo kūrybingoms kolegoms – Edvinui ir Ugniui.

Kaip sekasi vystyti pradėtus lygos projektus ir veiklas?

– Aš manau, kad gerai, nes tikiu, jog klubai yra patenkinti lygos darbu, bent neteko girdėti didelių nusiskundimų. Tačiau šioje vietoje reikėtų pabrėžti, jog lyga yra klubai, o klubai tai ir yra lyga. „Pirma lyga“ yra platforma, kurios pagrindu yra suteikiama pagalba klubams, tai reiškia, jog lyga už klubus atlikti viso darbo negali, ji gali tiesiog padėti jiems suspindėti, būti matomiems. Reikia pripažinti, jog klubai ne vienodai supranta, kaip reikia vystyti veiklą, reprezentuoti save, valdyti klubo struktūrą ar marketingo veiklą. Galbūt yra tokių klubų, kurie šiek tiek atsilieka, lyginant su kitais, tačiau tai tikriausiai natūralu – reikėtų nepamiršti, jog turime ekipų, kurios turi A lygos komandas, darau prielaidą, jog jie deda akcentus būtent į pagrindines savo komandas. Laikausi nuomonės, jog mes nepriversime visų dėti maksimalias pastangas ir važiuoti su traukiniu ant dviejų šimtų visiems drauge. Pasikartosiu, jog mes esame platforma ir džiaugiuosi, kad didžioji dauguma klubų tuo naudojasi ir yra patenkinti bei laimingi.

Kaip Jūsų veiklą vertina Lietuvos futbolo federacija? Kokių atsiliepimų iki šiol sulaukėte?

– Šioje vietoje norėčiau padėkoti LFF generaliniam sekretoriui – Edgarui Stankevičiui, taip pat Giedrei Šerniūtei. Šie žmonės išties mums padeda, pataria ir dirbam koja kojon. Drįsčiau spėti, jog Lietuvos futbolo federacija turėtų būti patenkinta mūsų darbu, nes esame gerose vėžėse, esame matomi, gerbiami bei patobulėję, lyginant su ankstesne lygos padėtimi.

Kaip manote, kaip pasikeitė klubų komunikacija su lyga pradėjus Jums vadovauti? Kokius pokyčius pastebite Pirmos lygos klubuose komunikacijos srityje?

– Tiek gyvenime, tiek sporte yra reikalingas komandinis darbas, todėl lyga turi glaudžiai dirbti su kiekvienu iš klubų, nes tai suteikia galimybę skleisti žinutę „Pirmos lygos“ fanams bei visai visuomenei. Kuomet visi kartu tapsime įdomūs futbolo sirgaliams ir pakelsime lygos vertę, tai mums atneš visapusiškos naudos – tiek klubams, tiek pačiai lygai. Teigiamus pokyčius klubuose tikrai galima įžvelgti, daugelis jų suprato lygos žinutę ir kryptį, kuria norime eiti. Norėčiau pagirti „Baltijos Futbolo Akademiją“ – mano nuomonę, ši komanda atitinka sėkmingos organizacijos komunikavimo kriterijus, tačiau reikia pasidžiaugti visomis komandomis, jos nuoširdžiai stengiasi ir įdedamas darbas yra tikrai pastebimas.

Kitas svarbus aspektas, didžiausias lygos iššūkis – TV transliacijos. Tenka pripažinti, jog šiai dienai lyga kartu su klubais nėra pribrendusi transliuoti visas rungtynes – tačiau mes palaipsniui to siekiame. Noriu pasidžiaugti ir pagirti Kretingos „Minija“, Kazlų Rūdos „Šilas“ klubus – jie stengiasi ir bando įeiti į teisingas vėžias, judama pakeliui į sėkmę. Taip pat reikėtų nepamiršti „Pirmos lygos“ indėlio į „Optibet A lygą“ – net keturi klubai sėkmingai įsiliejo ir konkurencingai žaidžia aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje. „Pirma lyga“ lyga kartu su klubais yra geriame kelyje, mes kartu augame – maži žingsneliai sudaro bendrą mūsų paveikslą.

Kokia lygos vizija bei pagrindinis siekiamas tikslas?

– Mūsų pagrindinis tikslas – būti sėkmingai, įdomiai, tvariai ir stipriai finansiškai sporto organizacijai. Komunikacija, marketingas, rinkodara, komercija, rėmėjų pritraukimas, TV ir internetinės transliacijos – visa tai lengvai įvardijama, tačiau šiai sėkmės formulei pasiekti reikia laiko ir tai yra tiesiogiai susiję su klubų biudžetais. Kiekvienas klubas yra reprezentacinė miesto komanda, o biudžeto surinkimo modelis yra aiškus – savivaldybės ir privatūs rėmėjai. Kuomet sporto šaka pateikiama patraukliai ir įdomiai, yra sulaukiamas susidomėjimas – nuo to laimi visi, ir klubai, ir pati lyga. „Pirmos lygos“ klubo standartinis biudžetas ~ 100 tūkst. eurų, mano asmeninis palinkėjimas klubams būtų stengtis padidinti šiuos skaičius – tačiau visi suprantame, jog tam reikalingas nuoseklus darbas.

Kaip įsivaizduojate lygą po kelių metų?

– Žvelgiant į esamas „Pirmos lygos“ perspektyvas, esame potencialūs ir kelių metų bėgyje, visi kartu galime nuveikti dar didesnių darbų ir būti aukščiau, nei esame dabar.

Kokie artimiausi lygos planai? Galbūt yra formuojamos naujos veiklos ar projektai?

– Pirmiausia reikia pasidžiaugti projektais, kurie vykta dabar – „Augu futbole“, „Mėnesio žaidėjas“, interviu su klubais, žaidimų integravimas sirgaliams ir panašiai. Mes sieksime išsaugoti tai kas vyksta šiuo metu, palaikysime kokybę bei įdomumą. Taip pat dedame pastangas ir viltis į projektą „Augu futbole“ – mums bus didžiausias laimėjimas, jog bent keletas projektų dalyvių sėkmingai integruosis į futbolo klubus bei visą futbolo visuomenę. Panašu, jog būtent šis projektas įgauna pagreitį. Taip pat noriu pasigirti, kad Birželio 16d. laukia neeilinis „Pirmos lygos“ posėdis – po ilgos pertraukos, visi klubų vadovai kartu su lyga susitiks gyvai ir turės progą pabendrauti, pajausti gerą emociją. Taip pat visų laukia edukacinis seminaras, kurio tikslas yra edukuoti „Pirmos lygos“ klubus – vadovus ir administracijos darbuotojus marketingo, klubų vystymo, komunikacijos bei kitais aktualiais klausimais, susijusiais su futbolu ir sporto vadyba. Susitikimas vyks Kaune, viešbutyje „Park Inn by Radisson Kaunas“, konferencijų salėje.

 

Straipsnį parengė „Augu futbole“ projekto dalyvis Ernestas Sinkevičius.