Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Šiaulių futbolo viltis įžiebia ir dvyniai iš Pasvalio

Šiaulių futbolo viltis įžiebia ir dvyniai iš Pasvalio

liepos 30

V. Babrauskaitės/ FA Šiauliai nuotr.

Šiaulių futbolo akademijos komandoje pirmais smuikais groja patyrę, A lygos duonos ragavę futbolininkai, tačiau juos vis geriau papildo ir 17-18 metų žaidėjai.

Du iš jų turi tokią pačią pavardę ir gimę tą pačią dieną – tai dvyniai broliai Karolis ir Kristupas Mantiniai.  Iš Pasvalio kilę žaidėjai pernai debiutavo Pirmoje lygoje, atstovavo Lietuvos U-17 rinktinei. Šiemet jie  kartu rungtyniavo per beveik visas šio sezono rungtynes.

Karolio Mantinio vardą ir pavardę futbolo mėgėjai plačiau išgirdo jau žiemą, kai jis kartu su Modestu Vainikaičiu žiemą prisijungė prie šalies čempionės Marijampolės „Sūduvos“ treniruočių.

Praėjusį savaitgalį Karolis primine apie save neeiliniu įvarčiu į Alytaus „Dainavos“ vartus, kai tarsi patyręs meistras iš toli pergudravo vartininką.

Trumpa pažintis su Mantiniais – šiame 1lyga.lt interviu su Karoliu.

– Esi iš Pasvalio, kuris labiau žinomas dėl krepšinio klubo, o futbole neturėjo stiprios komandos. Kaip pradėjai žaisti futbolą? Kas paskatino?
– Nuo mažens buvau labai aktyvus vaikas, o su broliu labiausiai mėgdavome žaisti su futbolo kamuolį. Tik atsiradus metais vyresnių grupei Pasvalyje mes iškart pradėjome žaisti ir iškarto buvo aišku, kad futbolas yra tai kuo noriu užsiimti gyvenime.

Į futbolą atėjau kartu su draugais, tai ir tai buvo paskatinimas. Kai buvome maži smagiai leisdavome laiką treniruotėse su draugais, o vėliau pamilau šį sportą ir pamačiau, kad gerai sekasi ir išsiskiriame savo komandoje, tai ir toliau nebuvo minties nebežaisti. Mano pirmas treneris buvo Vidas Kazlauskas, kuriam esu labai dėkingas.

– Kaip atvykai į Šiaulius? Kiek laiko čia treniruojiesi?
– Šiauliuose rinko gimusių 2002 metais sportinę klasę, kurioje buvo iš visų miestų surinkti žaidėjai. Buvo testai Kaune ir mes su broliu gerai pasirodėme. Gavome kvietimą atvykti. Čia jau esu penkerius metus.

– Žaidžiate su dvyniu broliu Kristupu. Esate neišskiriami nuo mažens?
Taip, nuo pat mažens kartu pradėjom žaisti. Kartu atvykome žaisti į Šiaulius. Iki dabar esame neišskiriami.

– Kas iš Jūsų laimėtų baudinių seriją? 100 m sprinto rungtį?
– Manau, kad baudinių seriją be konkurencijos laimėčiau aš (juokiasi – aut. past.). Sprinte jau būtų įdomesnė dvikova. Net nežinau, kuris būtų greitesnis.

– Kaip apibūdintum savo ir brolio savybes, pozicijas aikštėje?
– Aš žaidžiu atraminio saugo pozicijoje. Labiau prisidedu prie komandos žaidimo stabdant varžovų atakas ir savo gynybinėms funkcijomis, nors kuo toliau, tuo labiau tobulėju ir atakoje. Brolis daugiausiai žaidžia krašto gynėju, bet tenka pažaisti ir centro gynėju.

– Žaidimo aspektai, kuriuos tau pačiam reiktų labiausiai patobulinti?
– Visada manau gali patobulinti viską, bet manau, kad labiausiai reiktų patobulinti žaidimą kaire koja ir tolimus smūgius.

– Prieš sezoną buvai Marijampolės „Sūduvos“ peržiūroje. Kokie įspūdžiai liko?
– Teko gan ilgai pabūti tokioje profesionalioje aplinkoje, įspūdžiai buvo tikrai geri. Gavau daug vertingų patarimų ir pamokų. Treniruotės tokiame lygyje duoda labai daug naudos, kaip priimti teisingą sprendimą, kaip greičiau priimti sprendimą, nes uždelsus momentą jau prarandi kamuolį. Buvo labai gera patirtis.

– Atstovavai ir Lietuvos U-17 rinktinei. Kurios rungtynės labiausiai įsiminė?
Manau labiausiai įsiminė pirmos rimtesnės varžybos turnyre Maskvoje, žaidėme labai gerame stadione su daug žiūrovų. Žaidėme prieš Rusijos rinktinę. Nors ir pralaimėjome, bet žaidėme visai neblogai.

– Praėjusiame ture pelnei gražų įvartį rungtynėse su Dainava. Apibūdink tą epizodą, kaip ir kodėl sugalvojai mušti iš ten ir tokiu būdu? Ar esi anksčiau bandęs kažką panašaus?
– Po gero spaudimo man pavyko perimti kamuolį iš varžovo. Pakėlęs galvą pamačiau, kad jų vartininkas paliko savo aikštelę ir išėjo kiek per toli. Pabandžiau per jį perkelti kamuolį ir pavyko. Kiek atsimenu, panašaus įvarčio įmušti dar neteko.

– Kaip įvertintum komandos sezono pradžią? Ji geresnė, ar blogesnė nei tikėjotės?
Aišku, tikėjomės geresnio sezono starto. Šį sezoną žaidimas labai banguotas. Kartais turime labai geras rungtynes, o po jų seka labai prastos. Galbūt šiek tiek trūko agresyvumo ir noro, bet jeigu žaisim taip pasiaukojančiai ir agresyviai kaip žaidėme prieš „Dainavą“, gali šis sezonas būti geresnis. Viskas dar priešakyje.

– Pirmoje lygoje žaidi antrą sezoną. Kaip palygintum konkurenciją lygoje pernai ir šiemet? Ar pats jautiesi tvirčiau?
– Mano manymu, šis sezonas yra dar konkurencingesnis nei buvo praeitais metais. Tai matosi ir lentelėje, kai komandas skiria vos keli taškai ir bet kuri komanda gali atimti taškus. O pats asmeniškai tikrai jaučiausi daug geriau, nebėra to jaudulio ir galiu parodyt dar geresnį savo žaidimą.

– Kurį varžovą(-us) buvo sunkiausia stabdyti?
– Buvo tikrai sunku žaisti prieš Alytaus komandos centro saugus.

– Vaidas Viktoravičius, Rokas Gedminas, Darius Jankauskas ir kiti – kiek svarbu Jums jauniems žaidėjams turėti tokius patyrusius futbolininkus savo gretose? Ar gaunate patarimų iš jų? O gal daugiau pylos?
Manau tokiai jaunai komandai, kaip mūsų būtų neįmanoma išsilaikyti be kelių patyrusių žaidėjų. Jie visada padeda komandai sunkiais momentais, ne tik aikštėje, bet ir rūbinėje palaiko gerą mikroklimatą. Daugiausia iš jų gauname teisingų patarimų kada ir kaip elgtis aikštėje, bet tenka gauti ir pylos.

– Vilki 8 numerio marškinėlius, žaidi vidurio saugo pozicijoje. Prieš dešimt metų tokius pat Šiaulių komandos marškinėlius vilkėjo Mantas Kuklys. Tai žaidėjas, į kurį lygiuojiesi?
Taip, tai yra aukštos klasės žaidėjas, į kurį tikrai galima lygiuotis. Teko šį sezoną taurėje žaisti prieš „Žalgirio“ komandą, kurioje žaidžia Mantas Kuklys. Buvo įdomu pažaisti prieš tokį žaidėją, iš jo galima labai daug ko pasimokyti.

– Kokie užsienio futbolininkai tavo mėgstamiausi?
– Mano mėgstamiausias žaidėjas buvo Claudio Marchisio, kuris žaidė „Juventus“ komandoje, o dabar labai žaviuosi Paulio Pogba žaidimu.

– Koks tavo asmeninis tikslas šį sezoną?
– Mano tikslas šį sezoną sužaisti kuo daugiau minučių, kuo daugiau prisidėti prie komandos gero žaidimo, pasisemti kuo daugiau patirties ir tobulėti kiekvienose varžybose.

– Tavo svajonė yra…
Žaisti už Turino „Juventus“.