Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
„TOPsport Pirma lyga“ starte – 16-mečio įvartis ir naujokų vargai

„TOPsport Pirma lyga“ starte – 16-mečio įvartis ir naujokų vargai

kovo 13

Šventinę kovo savaitę startavusi „TOPsport Pirma lyga“ nebuvo svetinga pirmenybių naujokams. Nepaisant pralaimėjimų, visi jie vienbalsiai tvirtina – mes dar įsibėgėsime. Tuo tarpu lygos favoritai iškart įjungė aukštesnę pavarą.

Sekundės. 200 sekundžių – tiek pakako vienam rezultatyviausių praėjusių metų lygos snaiperiui Ernestui Mickevičiui, kad įmuštų pirmąjį „TOPsport Pirma lyga“ sezono įvartį. Jonavos „Be1“ klubo 27 metų puolėjas pirmenybių atidarymo rungtynėse po kampinio galva nubaudė Kauno rajono „Hegelmann“ B komandą. Pastaroji lygos naujokė dar du kartus traukė kamuolį iš vartų tinklo po gražių tolimų šūvių, bet parodė ir savo nagus. Simas Gedžiūnas iš pradžių nerealizavo 11 m baudinio, bet netrukus ištaisė klaidą rezultatyviu smūgiu „iš žaidimo“.

Pergalė 3:1 patvirtino „Be1“ čempioniškas ambicijas, tiesa, šiemet ne su Kauno, o su Jonavos miesto vėliava. „Hegelmann“ B atstovai taip pat neliko nusivylę.

„Žiūrint į rezultatą, krikštas mums nepavyko. Man, kaip treneriui, ir kai kuriems mano auklėtiniams tai buvo pirmosios Pirmos lygos rungtynės karjeroje. Pamatėme, kad čia kitas lygis, kuriame už klaidas iškart baudžia. Tačiau vertinant žaidimą, rungtynės mums nebuvo blogos“, – kalbėjo „Hegelmann“ B kolektyvo vairininkas Tadas Vilkevičius.

 

 

Sugrįžimai. Nelengvas sezono startas buvo ir kitam Pirmoje lygoje senokai girdėtam vardui. Tauragės „Tauras“ 1-ajame ture laikė iš A lygos grįžusių Vilniaus „Riterių“ egzaminą. Pastarieji, dar pernai rungtyniavę elitiniame šalies futbolo divizione, šiemet užėmė savo B komandos vietą, taip dovanodami galimybę „Taurui“ pakilti iš antrosios lygos. Tačiau aikštėje vilniečiai nuolaidų tauragiškiams nedarė. Naujo trenerio iš Lenkijos Slawomiro Cisakowskio muštruojamas „Riterių“ jaunimas vien per pirmąjį kėlinį turbūt pasiekė visų laikų savo kampinių rekordą, tačiau naudos iš standartinių situacijų jie išspaudė tik po pertraukos. 18-mečiai Milanas Rutkovskis ir Jonas Usavičius sudėliojo pergalingus akcentus – 2:0. Tauragiškiams sostinėje dėl įvairių priežasčių nepadėjo net penki pagrindinės sudėties žaidėjai.

„Pirmasis blynas kiek prisvilo, bet kai komanda turės visą sudėtį, pamatysite visai kitokį „Tauro“ veidą“, – žadėjo tauragiškių vairininkas Darius Gvildys.

 

 

Egzaminai. Dar viena lygos naujokė Mažeikių „Atmosfera“ pasisveikinimui su „TOPsport Pirma lyga“ gavo kietą riešutėlį – Klaipėdos „Neptūną“. Klaipėdiečiai pernai itin apmaudžiai liko už prizininkų pakylos borto, todėl šiemet neslepia ambicijų pakovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Būtent todėl Valdo Trakio vyrai iškart kibo į gerklę kaimynams iš Mažeikių. Lygos gerbėjams gerai pažįstami legionieriai Hamedas Diawara ir Brice’as Goupy pranašumą įtvirtino įvarčiais – 2:0.

„Susikūrėme pakankamai momentų, kad pakreiptume rungtynes kita eiga. Vėliau pasijautė kur kas didesnė „Neptūno“ žaidėjų patirtis, – akcentavo „Atmosferos“ strategas Marius Šluta. – Į ateitį žiūrime optimistiškai. Jei taip dirbsime ir toliau bei pademonstruosime žemaitišką charakterį, mūsų laukia ne viena pergalė“.

Mažeikiškiams sugrįžimas į Pirmą lygą bus labai sudėtingas. 2-ajame ture jų laukia bronzos medalių laimėtojas Kėdainių „Nevėžis“, 3-iajame – sidabro prizininkas Jonavos „Be1“, 4-ajame – ambicingieji „Riteriai“.

 

 

Barstė. „Nevėžis“ sezoną pasitiko ne tik su nauju treneriu iš Ukrainos Olegu Lutkovu, bet ir gerokai perkratęs legionierių gretas. Vienas praėjusio sezono lyderių Christianas Bella papildė Telšių „Džiugo“ sudėtį A lygoje. Be greitakojo kamerūniečio likusiems kėdainiečiams mušti įvarčius ne taip paprasta. Tuo jie įsitikino akistatoje su Gargždų „Bangos“ dubleriais. Vienintelis praleistas 16-mečio „Banga“ B saugo Airiko Balasanovo dūris „Nevėžiui“ lėmė pirmąją sezono nesėkmę. Pernai kėdainiečiai be pralaimėjimų išsilaikė kur kas ilgiau – iki pat 10-ojo turo.

 

 

Taškų savo tvirtovėse pabarstė ir kiti du pernykščiai lyderių grupės atstovai – Kretingos „Minija“ ir Plungės „Babrungas“. Abi Žemaitijos komandos praėjusį sezoną surinko tiek pat taškų, kiek bronzos medalininkai, bet dėl papildomų rodiklių pasidalino 5-6 vietas. Kretingiškiai savaitgalį 1:2 namuose kapituliavo prieš „Kauno Žalgirio“ dublerius, o „Babrungas“ 0:0 nesudorojo „Panevėžio“ B jaunimo.

 

 

 

Šventinio savaitgalio proga taikiai išsiskyrė dar dvi poros –  Vilniaus BFA ir Panevėžio „Ekranas“ (1:1) bei „Šiauliai“ B ir „Garliava“ (0:0).