Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Triumfą namie stebėjęs „Nevėžio“ treneris: „Komanda užsiaugino storą odą“

Triumfą namie stebėjęs „Nevėžio“ treneris: „Komanda užsiaugino storą odą“

spalio 31

Nuaidėjus finaliniam švilpukui sezone ir Kėdainių „Nevėžio“ komandai švenčiant Lietuvos futbolo Pirmos lygos nugalėtojų vardus, vienas pagrindinių triumfo kūrėjų viską galėjo tik stebėti internetu.

Lemiamose rungtynėse „Nevėžis“ 2:0 įveikė „Jonavos“ komandą ir pirmą kartą klubo istorijoje iškovojo antros pagal pajėgumą šalies diviziono nugalėtojų titulą.

„Nevėžio“ treneris Vitalijus Stankevičius savo auklėtiniams informaciją perdavinėjo tik telefonu, o po rungtynių tokiu pat būdu perdavė sveikinimus. Treneriui sezono finiše sutrukdė liga, dėl kurios jis pastarąją savaitę buvo priverstas likti namuose.

„Komandai nuotoliniu būdu, stebėdamas rungtynes per televizorių, vadovavau pirmą kartą karjeroje. Buvo tikrai labai sunku, kai nelabai ką gali paveikti, patarti, taip pat kaip būdamas šalia aikštės. Tikrai sunkus patyrimas, – prisipažino 62 metų strategas – Po priešpaskutinio turo rungtynių Panevėžyje rimtai „atkritau“, turėjau aukštos temperatūros, teko likti namie. gerti vaistus. Pasak gydytojų ligos požymiai – ne tokie kaip koronaviruso, tačiau vis tiek savo amžiuje sveikata rizikuoti negalėjau.“

Ekipos treniruotes, klausydamas trenerio nurodymų, pastaruo metu vedė gynėjas Deividas Gražys, o lemiamose rungtynėse stadione trenerio sumanymus šalia aikštės įgyvendinti teko klubo vadovui Sauliui Skibiniauskui bei dėl raudonos kortelės nežaidusiam Aretui Gėgžnai.

„Nuotaikos labai geros, labai džiaugiuosi už vyrus, nes tikrai parodė charakterį. Situacija buvo tikrai sunki, turėjome dvi diskvalifikacijas, traumuotų, susirgusių žaidėjų. Buvo kas žaidė nepaisydami skausmo, su vaistų pagalba. Jie aukojosi eidami į aikštę, – gyrė auklėtinius už atsidavimą strategas – Taip pat norėčiau pasveikinti mūsų fanus. Tikrai jautėme jų paramą. Jiems labai ačiū už palaikymą.“

Pasak jo, „Nevėžiui“ pavyko išmušti varžovus iš vėžių greitu įvarčiu 2 minutę. „Varžovai nespėjo atsigauti, įmušėme dar kartą. Tai juos išvedė iš rikiuotės. Mūsų planas pasiteisino. Žaidėme disciplinuotai, su dviem gynybos linijomis. Buvo svarbu apsiginti, nes nuo šių rungtynių rezultato priklausė visas sezono darbas“, – kalbėjo treneris.

„Nevėžio“ komanda sunkiai pradėjo sezoną ir per pirmus du turus surinko vos vieną tašką. Ilgą laiką kėdainiečiai buvo besivejančių vaidmenyje, ir tik sezono pabaigoje išsiveržė į lyderius. Šios pozicijos Kėdainių klubas nepaleido. Nors priešpaskutiniame ture ir kluptelėjo, kai su „Panevėžiu“ B“ sužaidė lygiosiomis 1:1 ir neišnaudojo šanso užsitikrinti titulą anksčiau laiko.

„Prieš sezoną tikejomės kovoti dėl medalių, bet dėl karantino teko daugelį žaidėjų paleist namo ir kol jie sugrįžo, jau reikėjo pradėti žaisti. Todėl pirmas tikslas buvo patekti į aštuntuką. Tačiau vėliau įsibėgėjome, po truputį pradėjome rinktis pergales. Po pirmo rato pasistiprinome keliais žaidėjais. Antrame rate sužaidėme labai sėkmingai, išskyrus praėjusios savaitės rungtynes Panevėžyje, kai komanda perdegė. Kertinės buvo rungtynės su Telšių „Džiugo“ komanda. Prieš ją buvo žaisti labai sunku abu kartus, ir namuose pasisekė įmušti rungtynių pabaigoje. Po tos pergalės patikėjome, kad galime iškovoti auksą“,  -teigė V. Stankevičius.

Jis pažymėjo, jog prie komandos greit pritapo legionieriai: „Jie rado bendrą kalbą su visais, komandoje buvo geras mikroklimatas. Žinoma, daug davė lietuviai, vietos žaidėjai. Komandos siela rūbinėje – D. Gražys, puolimo lyderiai – Evaldas Kugys, ir Aretas Gėgžna. Jų rezultatyvumas per pastaruosius tris metus buvo labai geras ir stabilus, tai meistriškumo požymis. Taip pat gerai įsiliejo jauni futbolininkai. Ypač nudžiugino, kad gynybos grandyje jauni žaidėjai atlaikė krūvį visą sezoną. Turėjome labai gerą vartininką, mano nuomone, geriausią lygoje. Kiti legionieriai taip pat sustiprino komandą. Visi pridėjo savo indėlį.“

V. Stankevičiui iš pradžių buvo nelengva prisiminti, kiek sezonų jis jau dirba Kėdainiuose. Į „Nevėžį“ treneris pirmą kartą atvyko 2004 metais, vėliau jis į komandą vis atvykdavo ir išvykdavo. Pastaruoju metu specialistas su „Nevėžiu“ dirbo trečius metus iš eilės.

„Komanda per paskutinius metus užsiaugino storą odą. Reikėjo pasimokyti iš klaidų. Anksčiau ne kartą suklupdavome sezono pabaigoje. Šiems metams išsaugojome komandos branduolį, juos gerai papildė legionieriai“, – vertino treneris.

Paklaustas apie ateities planus ir galimybę žaisti A lygoje, jis vylėsi, jog pirmiausia bus išspręsti infrastruktūros klausimai, o į aukštesnį lygį ryšis pakilti ir daugiau Pirmos lygos ekipų.

„Turime pakeisti nusidevėjusią aikštės dangą. LFF jau skyrė naują, ją reikia pakloti. Stadiono pagrindinis pastatas jau yra, tikiuosi rekonstrukcija bus užbaigta. Toliau reikės valdžiai spręsti ir žiūrėti, ar bus lėšų formuoti komandai, – kalbėjo treneris. – Iš sportinės pusės manau, jog galime eiti drąsiai, ypač jei su mumis į A lygą eitų dar 4 komandos. Tuomet būtų 10 komandų A lygoje. Šiuo metu A lygoje yra trys pirmaujančios komandos, kurios aukštesnio lygio, tačiau su kitomis komandomis galėtume kovoti“

Sportiniu principu teisę žaisti A lygoje kartu su „Nevėžiu“ iškovojo kitos pirmo ketverto ekipos – Kauno „Hegelmann Litauen“, FK „Jonava“ ir Telšių „Džiugas“.