Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Geriausias mėnesio žaidėjas: hetriku pasižymėjęs Algis Jankauskas

Geriausias mėnesio žaidėjas: hetriku pasižymėjęs Algis Jankauskas

spalio 9

Rugsėjo mėnesį Pirmoje lygoje komandos varžėsi trijuose turuose, kurių metu buvo užfiksuota ne viena sensacija. Susumavus Pirmos lygos klubų atstovų, lygos darbuotojų bei LFF atstovų balsus, rugsėjo mėnesio geriausiu žaidėju pripažintas FA „Šiaulių” vidurio gynėjas Algis Jankauskas.

Septyniais įvarčiais 2021 m. sezone jau pasižymėjęs vidurio gynėjas demonstruoja puikią sportinę formą. Neseniai 39-ąjį gimtadienį atšventęs žaidėjas svariai prisidėjo ir prie to, jog FA „Šiaulių” ekipa yra mažiausiai įvarčių praleidusi komanda visoje lygoje – per 23 susitikimus praleisti vos 18 įvarčių.

Skambiai mėnesį pradėję šiauliečiai 6:1 sutriuškino „Kauno Žalgirio“ B jaunimą, o labiausiai jose smaginosi Algis Jankauskas. Vidurio gynėjas rungtynėse pelnė pirmąjį karjeros hetriką. Vėliau sekė dvi nelengvos pergalės išvykose prieš Miniją (1:2) ir Vilniaus „Žalgirio“ B ekipas (2:3). Tiesa, paskutinę mėnesio dieną 12-os nepralaimėtų rungtynių serija lygoje baigėsi Šiauliuose, kur antrą kartą teko pripažinti „Panevėžio“ B ekipos pranašumą.

„Šis apdovanojimas asmeniškai kiek netikėtas, kadangi esu vienas iš vyriausių žaidėjų lygoje. Kalbant apie tuos įmuštus įvarčius, tai daugiau yra visos komandos nuopelnas. Esame atakuojanti ekipa, tad atsiranda ir tų kampinių ir laisvų smūgių, po kurių tenka pasižymėti. Tačiau vėl gi, viskas atsiremia į komandą, vieni žaidėjai juos uždirba, kiti padaro gerą perdavimą, o prie tų standartinių situacijų komandoje aš esu vienas iš išpildytojų. Aišku, progų pasižymėti buvo ir daugiau, kur kamuolys į virpstą pataiko, tie smūgiai yra apmaudžiausi.

Šiek tiek skaudu, kad pralaimime antrą kartą sezone ir būtent Panevėžiui, juos galima įvardinti kaip neparankų varžovą. Iki susitikimo su „Jonava“ laukia paskutinės dvi itin svarbios rungtynės, kuriose neleistina išbarstyti taškų. Tos artimiausios rungtynės ir yra mūsų siekis. Kausimės iki paskutinio šanso, kol jis bus ir tikimės į rungtynes su „Jonava“ žengti be nuostolių“, – reziumavo FA „Šiaulių” kapitonas.

Tarp rugsėjo mėnesio geriausiųjų taip pat buvo po traumos grįžęs Marius Ganusauskas, Mažeikių „Atmosferos“ puolėjas Gideon Agunwa, Klaipėdos „Neptūno“ puolėjas Maksim Lukashevich ir Kazlų Rūdos „Šilo“ atstovai – Ramūnas Mačežinskas ir Ričardas Beniušis,